Borik očekivano uvjerljiv

Branimir Korać • subota, 05.12.2009.

U susretu osmog kola A-1 lige košarkaša Borik je u Jazinama očekivano lako upisao pobjedu protiv neuvjerljivog Dubrovnika 91:69. Pobjeda domaćina mogla je biti i uvjerljivija...

Borik je potvrdio ulogu velikog favorita u susretu s Dubrovnikom. Dubrovčani su u Jazine došli svjesni kako je domaćin bolja momčad i vrlo brzo bili su prisiljeni na kapitulaciju.

Već na poluvremenu prednost Borika bila je plus 25 da bi uoči posljednje četvrtine Zadrani vodili s ogromnih 79:48 i gosti su u zadnjih desetak minuta spašavali obraz pokušajima smanjenja visokog zaostatka. Pokušaj im je bio uspješan i izgubili su sa "samo" 91:69.

U sastavu Borika najbolji su bili Mate Mrva s 27 poena (5/9 trica) i šest skokova, a Ive Ivanov dodao je 20 poena i šest skokova. Kod gostiju Aleksandar Šćepanović i Antonio Oštrić ubacili su po 19 poena.