Trogir slavio na Baldekinu

Ivana Jurica • subota, 28.11.2009.

Nakon dva gostujuća poraza košarkaši Šibenika poraženi su i na domaćem parketu od Trogira. I drugi uzastopni dalmatinski derbi Šibenčani nisu uspjeli riješiti u svoju korist. Ponovno je obrana bila najlošiji dio momčadi, a 97 primljenih koševa govori samo za sebe. Trogirani su na krilima Bizace slavili s uvjerljivih 97:73.

Šibenčani su dobro parirali raspoloženim gostima u prvoj četvrtini na kraju koje su imali i minimalnu prednost (28:26). Ali kako je vrijeme odmicalo gosti su igrali sve bolje, a domaća obrana bila je sve gora. Već do poluvremena primili su domaći košarkaši okruglih 50 koševa, a prednost gostiju iz Trogira iznosila je osam koševa (42:50).

I u nastavku susreta igra u obrani bila je problem za Šibenčane. Prednost gostiju stalno je rasla, a Bizaca je bio nezaustavljiv pod koševima. Pred kraj susreta momčad Nenada Amanovića, vidjevši da ne mogu smanjiti zaostatak, dodatno su se opustili pa je prednost Trogirana narasla do visokih +24 (97:73).

Uz već spomenutog Bizacu koji je uz 25 koševa imao i 15 skokova, odlično su odigrali i Žitko (15 koševa), Poščić (11 koševa), te Drezga i Blajić sa po deset koševa. Kod domaćih, najefikasniji su bili kapetan Luka Petković sa 17 koševa, te Miro Bilan sa 13 koševa i 15 skokova.

Trogir je posve zasluženo sa Baldekina odnio bodove, bili su bolji u svim elementima košarkaške igre. Njihova je to četvrta pobjeda ove sezone, druga uzastopna, nakon Svjetlosti na domaćem terenu. Novim domaćim porazom Šibenik je ozbiljno narušio svoje ambicije o plasmanu u Ligu za prvaka.