Barca kiksala u 90.

Vedran Attias • subota, 31.10.2009.

U prvim utakmicama 9. kola Primere Barcelona je u posljednjim sekundama utakmice kod Osasune prosula dva boda dok je Real s igračem manje došao do lagane pobjede protiv Getafea zahvaljujući Higuainu...

Real Madrid na svojem stadionu je ugostio Getafe i već nakon manje od pola sata igre ostao s igračem manje. Dosta strogo izravni crveni karton dobio je Raul Albiol nakon povlačenja sa Soldadom u kojem je branič Reala izvukao deblji kraj, a napadač gostiju pokazao glumačke ambicije.

Domaćinima je trebalo nekoliko minuta da poslože redove, no do odmora nismo vidjeli golove, ali zato je Higuain s dva pogotka u samo par minuta riješio pitanje pobjednika. Marcelo je uposlio Argentinca koji dobro prima loptu i rutinski zabija za vodstvo u 53. minuti. Dvije minute kasnije - rješenje utakmice.

Benzema je sve napravio za pogodak, a Higuainu je ostao samo najslađi dio. Do kraja utakmice gosti su imali par prilika za počasni pogodak, no Casillas je bio siguran na golu Kraljevskog kluba.

Ono što je uspjelo Realu, nije uspjelo Kataloncima. Barcelona je očekivano dominirala protiv domaćina, ali nije došla do pobjeda zahvaljujući velikoj nespretnosti Barcinih stopera. Puno toga su promašili igrači Barcelone u prvom dijelu, no nisu uspjeli doći do toliko željenog vodstva.

Jedna od brojnih akcija Barcelona donijela je konačno pogodak u 72. minuti. Abidal, Iniesta, Messi, Puyol te Xavi i na kraju Keita sudjelovali su kod vodećeg pogotka. Nakon pogotka Barcelona je stala na loptu i potpuno kontrolirala utakmicu, no velika pogreška Marqueza u sudačkoj nadoknadi te loša reakcija Piquea koji je zabio autogol uzela je dva boda gostima i donijelo veliko slavlje domaćinima.

Sevilla je golovima Negreda i Luisa Fabiana došla do lagane pobjede kod Xereza, a Athletic Bilbao je u posljednjoj utakmici dana pogotkom Martineza u 19. proslavio 1:0 protiv madridskog Atletica.