Križancu 90 minuta, Zenitu samo bod

Maja Giljanović • nedjelja, 25.10.2009.

Hrvatski reprezentativac Ivica Križanac u 26. je kolu ruske Premier lige odigrao svih 90 minuta, a njegov je Zenit protiv Spartaka iz Nalčika osvojio samo bod.

Zenit je u 26. kolu dva puta vodio i dva puta ispustio prednost. Gol Bistrova u 7. minuti poništio je, naime, Siradze u 10., a gol Tekkea u 29. Leandro u 65. minuti. Hrvatski je reprezentativac Ivica Križanac odigrao svih 90 minuta, ali nije uspio pomoći Zenitu da se domogne punog plijena.

Tri je boda, međutim, osvojio Rubin bivšeg hrvatskog reprezentativca Stjepana Tomasa. Branitelji naslova u Rostovu su slavili golovima Domingueza (16.) i Ansaldija (45.), u drugom poluvremenu izdržali pritisak domaće momčadi koja je tek smanjila golom Ahmetovića u 47. minuti i vratili se na prvo mjesto tablice bod ispred Spartaka bivšeg hajdukovca Stipe Pletikose.

Najjače je odjeknula 3:1 pobjeda FK Moskve protiv CSKA. Gosti su briljirali u prvom poluvremenu (Tarasov, Rebko, Epureanu), a gol CSKA-ovog Necida u 83. gotovo da i nije vrijedan spomena.

FK Moskva je nakon 26 kola četvrta bod ispred CSKA i dva ispred Lokomotiva Tomislava Dujmovića.

Rusija, 26. kolo:
Rostov - Rubin 1:2, Kuban - Dinamo 1:1, Zenit - Spartak (N) 2:2, CSKA - FK Moskva 1:3