Dubrava slavila na Baldekinu

Ivana Jurica • subota, 24.10.2009.

Dugo je Baldekin bio neosvojiv za gostujuće momčadi u A-1 ligi. Ali već na početku nove sezone, ta je tradicija prekinuta. Dubrava je posve zasluženo, nakon više od šest godina, odnijela dva boda iz Šibenika. Slavili su Zagrepčani drugu pobjedu u isto toliko susreta, a Šibenčani žalili zbog drugog poraza. Konačan rezultat 85:93 ne oslikava pravo kretanje rezultata tijekom većeg dijela utakmice.

Od prve su minute gosti puno bolje ušli u susret. Bili su agresivni, zaustavili su Mira Bilana, a služio ih je i šut. Na krilima raspoloženog Šakića gosti su već u petoj minuti vodili sa devet koševa prednosti (6:15). Naravno da je domaći trener Amanović bio prisiljen na time-out nakon kojega su njegovi igrači, prvenstveno zahvaljujući kapetanu Luki Petkoviću, došli do 17:17 u samo četiri minute. Ipak, Dubrava je na prvi predah otišla s četiri koša prednosti (23:27).

U drugoj četvrtini prednost gostujuće momčadi samo je rasla. Pet uzastopnih koševa Željka Šakića u 13. minuti Dubravi su prvi put donijeli dvoznamenkastu prednost (25:36). Momčad Borisa Gnjidića bila je iznimno tricaški raspoložena. Ali u ovom razdoblju Šibenčani su se držali na desetak koševa zaostatka. Poluvrijeme je tricom sa zvukom sirene zaključio Željko Šakić.

Vezane vijesti

Četiri i pol minute na početku drugog poluvremena Šibenik nije uspijevao postići gol. Znali su to kazniti gostujući košarkaši koji su vrlo brzo došli i do +20 (40:60). Pet koševa u seriji domaćih nisu puno značila, jer je Dubrava tricama Marića i Čuljka došla do +22 (69:47). I na isteku treće četvrtine gosti su postigli tricu sa zvukom sirene, ovog puta bio je to Juričić.

Šibenčani nisu kvalitetno igrali u obrani i to se itekako osjetilo na rezultatu. Tek u posljednjoj četvrtini zaigrali su nešto bolje, pa su i osjetno smanjili prednost. U veliku seriju ušao je Mario Filipović koji je sredinom četvrtine smanjio na -15 (71:86). Tračak nade u mogući povratak Šibenčanima je nagovijestila trica Petkovića, ali već u idućem napadu na identičan je način odgovorio i Čuljak. Do kraja utakmice Šibenik je uspio još više smanjiti prednost, na konačnih 85:93.

Kod Šibenika najbolji je s 24 koša bio Petković, a dvoznamenkasti su još bili i Filipović (18), Bilan (17) i Rahimić (14). Dubrava je, sa također 24 koša, predvodio Šakić, a dvoznamenkasti su bili i Vragović (16), Barać (13), te Marić, Čuljak i Juričić (po 11).