Ostali sportovi

Dragulescu najbolji i na preskoku

Maja Giljanović • nedjelja, 18.10.2009.

Svjetski prvak na parteru Marian Dragulescu osvojio je u Londonu svjetsku titulu i na preskoku. 28-godišnji je Rumunj zračio samopouzdanjem i drugo mjesto iz kvalifikacija pretvorio u prvo za svoju ukupno četvrtu titulu na preskoku u karijeri i 26. medalju na najvećim natjecanjima...

Marian Dragulescu je u subotu u prtljagu spakirao zlatnu medalju na parteru, a u nedjelju je i na preskoku bio za koplje iznad preostalih sedam finalista. 28-godišnjak je osvojio svoju 26. medalju na najvećim natjecanjima poput Olimijskih igara, svjetskih i europskih prvenstava ispred svog reprezentativnog kolege Flaviusa Koczija na drugom i Rusa Antona Golocuckova na trećem mjestu.

Dragulescu je svjetsku titulu na preskoku osvojio četvrti put nakon 2001. u Gentu, 2005. u Melbourneu i 2006. u Aarhusu, a londonsko mu je zlato ukupno peta medalja na svjetskom prvenstvima samo što se preskoka tiče nakon što je u Anaheimu 2003. osvojio još i srebro.

Olimpijski brončani u Ateni - srebro je prije pet godina osvojio na parteru, a treći je bio na preskoku - četvrti na OI u Pekingu prošlo ljeto Dragulescu je u Londonu osvojio 16,575 bodova (prvi skok - "dragulescu" - mu je donio 16,550, drugi 16,600) 0,238 boda ispred srebrnog Koczija i 0,288 ispred brončanog Golocuckova koji je "samo" broncom prokockao pole iz kvalifikacija (16,412).

Brončani u Stuttgartu prije dvije godine Se Gwang Ri je osvojio tek sedmo mjesto (15,650) ispred samo Nizozemca Jeffreya Wammesa i iza četvrtog Nijemca Matthiasa Fahriga, petog olimpijskog viceprvaka Francuza Thomasa Bouhaila i šestog Španjolca Isaaca Pereza.