Dramatična pobjeda Twentea u derbiju

Vedran Babić • subota, 17.10.2009.

U derbi utakmici 10. kola nizozemske lige Twente je u dramatičnim okolnostima pobijedio AZ 3:2 pogotkom u sučevoj nadoknadi i tako lanjskom prvaku pobjegao na velikih 11 bodova.

Loša sezona AZ-a se nastavlja. U posljednjih pet utakmica doživjeli su čak četiri poraza i za vodećim Twenteom sada zaostaju čak 11 bodova (26-15). Prilika za povratak u bitku za naslov pružila se u Enschedeu, no vodeća momčad lige slavila je s 3:2 pogotkom Blaisea N' Kufa u drugoj minuti sučevog dodatka.

Kenneth Perez doveo je domaćine u vodstvo krajem prvoga dijela, no u svega četiri minute (od 57. do 60.) AZ preokreće rezultat u svoju korist preko Mounira El Hamdaouija i Petera Wisgerhofa.

Već u idućem napadu Bryan Ruiz pogađa za 2:2, da bi tri boda i veliko slavlje domaćim navijačima donio Blaise N' Kufo u drugoj minuti sučeve nadoknade. Twenteu je to već osma pobjeda sezone i još uvijek je neporažen. S 26 bodova nalazi se na samom vrhu ljestvice s tri boda više od Ajaxa, koji je s 4:0 deklasirao Willem II.

Iako je Luis Suarez u prvom poluvremenu propustio realizirati najstrožu kaznu, Kopljanici su ipak upisali nova tri boda. Pred gotovo 50.000 gledatelja u Amsterdam Areni Ajax je do visoke pobjede došao golovima Enoha, Sulejmanija, Pantelića i u konačnici ipak Suareza. Ajax je tako na pravi način najavio nadolazeći susret 3. kola Europske lige u kojem dočekuje Dinamo.

NAC je kod kuće također s 4:0 porazio Vitesse i tako prekinuo niz od četiri poraza.