Kielu derbi neporaženih, Hrvati dobri

Matej Milanović • subota, 26.09.2009.

Odigrano su četiri utakmice četvrtog kola rukometne Bundeslige. U derbiju neporaženih momčadi Kiel je odličnim drugim djelom ostvario veliku pobjedu protiv Gummersbacha. Zrnić je pritom postigao pet golova, a Vuković četiri. Flensburg se namučio kod Düsseldorfa u čijim je redovima jako dobru partiju odigrao Nikola Kedžo sa šest zgoditaka. U Melsungenu je pak, bez golova, debitirao Dalibor Anušić ...

Prvi susret dana bio je ujedno najzanimljiviji na papiru, a igran je u Kielu. U goste Zebrama došao je Gummersbach. Kiel je dobro krenuo i poveo 3:1, no uspjeli su gosti to brzo preokrenuti i doći do vlastite prednosti od dva gola.

Prednost Gummersbacha nije dugo trajala, ali se nastavilo igrati u egalu. Čak su gosti s tri uzastopna pogotka u završnici prvog dijela došli do rezultata 14:13 nakon 30 odigranih minuta. U nastavku su gosti izdržali tek nekoliko minuta. Naime, u 33. minuti vodili su 16:15, a osam minuta kasnije gubili su 23:16 i susret je bio praktički riješen.

Do kraja susreta domaći su u nekoliko navrata došli do najveće prednosti od devet golova. Najbolji kod Kiela bio je Kim Andersson, a goste su predvodili Jörg Lützelberger, Viktor Szilagyi i Vedran Zrnić s pet golova, s time da je ih je hrvatski reprezentativac četiri postigao sa sedam metara. Drago Vuković postigao je četiri pogotka.

Düsseldorf, koji je do sada osvojio samo jedan bod, ugostio je stopostotni Flensburg. Gosti su u prvom poluvremenu u nekoliko navrata imali dva gola prednosti, a na odmor su otišli s 11:10. U nastavku je Düsseldorf izjednačio, a u 48. minuti čak i poveo 21:19. Međutim gosti su odlično odigrali do kraja susreta i u 59. minuti poveli 25:23.

To im je bilo dovoljno da na kraju slave pobjedu i ostanu na vrhu ljestvice. Najbolji kod Düsseldorfa bio je Hrvat Nikola Kedžo sa šest golova, dok je kod Flensburga sedam puta bio precizan Michael Knudsen.

Melsungen, u kojem se ovih dana Dalibor Anušić pridružio Mariju Kelentriću, gostovao je kod Grosswallstadta. Melsungen se brzo našao u velikom zaostatku. Domaći su vodili 3:0 u petoj minuti, a u 18. su povisili na +6.

Do poluvremena je gostujući sastav došao na -4, a početkom nastavka i do zaostatka od 14:12. Polovicom nastavka približili su se na samo gol minusa, 19:18, ali je minuta odmora prodrmala igrače Grosswallstadta i ubrzo su vratili visoku prednost od pet golova.

Do kraja su gosti uspjeli samo ublažiti poraz. Andreas Kunz zabio je osam golova iz igre i dva iz sedmeraca za domaću momčad, a Nenad Vučković je predvodio goste s osam golova, polovicu od kojih je postigao sa sedam metara. Anušić je zaradio dva isključenja od dvije minute i nije se upisao u strijelce.

Rhein-Neckar Löwen je večeras gostovao kod Balingen-Weilstettena, kandidata za ispadanje. U 25. minuti su domaćini čak vodili 11:9, ali su Lavovi serijom 3:0 preokrenuli do odmora.

U drugom dijelu je Rhein-Neckar Löwen zavladao terenom i nekoliko puta otišao na pet razlike. Balingen-Weilstetten je došao na -2 deset minuta prije kraja, ali nisu uspjeli postići više od toga. Pri kraju susreta Lavovi su se malo opustili i Balingen-Weilstetten je uspio ublažiti poraz.

17HSG Düsseldorf 34868:1032-16412
18Minden 34847:1004-15710