Cedevita i Hemofarm u finalu

Mihaela Bradovski • petak, 25.09.2009.

I ovogodišnje izdanje Cedevita kupa okupilo je respektabilne momčadi. U finalu će igrati Cedevita i Hemofarm koji su u susretima prvog kruga svladali Enisej iz Krasnojarska i Široki...

Domaćin turnira Cedevita otvorio je Cedevita kup pobjedom protiv ruskog Eniseja iz Krasnojarska. U susretu prvog kola Zagrepčani su s lakoćom došli do pobjede 87:69 koja je mogla biti i još uvjerljivija.

Rusi su već nakon prve četvrtine zaostajali visokih 31:16 da bi prednost nastavila rasti sve do posljednje dionice. Na ulasku u posljednju dionicu već je sve bilo riješeno, a Cedevita je imala prednost 74:43. U zadnjoj četvrtini uspjeli su mao smanjiti zaostatak i upisati laganiji poraz.

Vezane vijesti

Damjan Rudež sa 17 poena bio je najefikasniji kod pobjednika za kojeg je Ivan Opačak dodao 14 poena. Kod Eniseja Kaspars Kambala ubacio je 18, a Fred Warrick 11 poena.

Drugi finalist je momčad Hemofarma koja je svladala u prvom kolu Široki 84:79. Hemofarm je slavio lakše nego to krajnji rezultat govori, oni su također tijekom susreta imali prednost više od 30 poena, a opuštanjem u završnici dozvolili su Širokom smanjenje.

Božović s 18 i Krstović s 15 poena bili su najbolji pojedinci kod Hemofarma, a Mason s 21 i Špralja s 18 predvodili su Široki.