Hrvatska - Slovenija

Branimir Korać • petak, 18.09.2009.

Hrvatska košarkaška reprezentacija pokušat će napraviti ono što joj nije uspjelo već 14 godina, plasirati se u polufinale Europskog prvenstva. Protivnik je dobar, protivnik je jak, igramo protiv prvoplasirane reprezentacije skupine F, Slovenije, ali Hrvatska ima svoje adute i prolaz nije nemoguća misija. Tijek prijenosa pratite na Sportnet.hr...

HRVATSKA - SLOVENIJA 65:67 (25:18, 47:39, 50:53) KRAJ

40' Slokar promašio tricu, odmah i Planinić. Slovenci imaju napad, Lorbek na rubu izgubljene lopte, uzima ju Nachbar i pogađa sa sirenom za 67:62. Ukićeva trica sa sirenom ništa nije promijenila. Slovenija odlazi u polufinale.

39' 1:03 do kraja Nicević na bacanjima. Oba je zabio, 65:62.

39' Planinić iz svlačionice promašuje tricu, srećom i Nachbar promašuje također. 1:29 do kraja naš napad.

38' 2:24 do kraja, Nachbar iznudio faul i 65:60.

38' 2:53 do kraja, Popović blokiran na polaganju na 63:60, Slovenija čuva prednost.

35' Ponovno ne poravnavamo, na drugoj strani Sokar nova trica i novih pet. Vujčić nas drži i smanjuje na 61:58.

34' Slokar trica preko ruke i novih plus četiri, Nicević odgovara na drugoj strani.

34' Banić peti prekršaj, imali smo priliku povesti, ali Vujčić iz teške situacije nije pogodio, a Banić je odmah napravio prekršaj.

33' Šuterski smo posve stali, sada nas spašava Vujčić koji krade loptu u obrani, a zatim hvata skok u napadu i polaže. Sada i Ukić završava iz solo prodora i smanjujemo na 55:54. Lakše je.

32' Najviših plus pet za Sloveniju nakon krasne akcije Erazema Lorbeka.

30' Imali smo zadnji napad, Ukić je probao sam i nije uspio. 53:50 uoči zadnje četvrtine. 14:3 za Sloveniju u trećoj četvrtini.

29' U devet minuta ubacili smo tri poena, rezultat je još i dobar obzirom na to.

28' Slovenija ima 53:50, a mi u napadu više ne izgledamo dobro. Slovenci su dobili krila, sada i uzimaju čak tri skoka u napadu.

26' Lakovič trica i evo Slovenaca na 50:49. Mi ne pogađamo, Lorbek da i Slovenija vodi.

25' Ušli smo u fazu soliranja i teže dolazimo do situacija za šut. Teško zaustavljiv Erazem Lorbek, 50:46.

24' Kasun ubacuje prve naše poene iz igre u drugom poluvremenu. Sa šest metara Kas nas je odveo na 50:44.

22' Erazem Lorbek sprema tricu za smanjenje 48:44, Slovenci su sve bliže, treba izdržati ovaj nalet.

21' Odmah Banić četvrti faul, Lorbek ubacuje bacanja.

21' Počinje drugo poluvrijeme, još uvijek ostaje žal za završnicom prvog i povratka Slovenaca.

20' I umjesto da odemo na potencijalnih 49:34 na poluvremenu, apsolutnom glupošću vraćamo Slovence u život. Pogodili su dva bacanja, onda je Lorbek pogodio još za minus osam i bez veze smo zakomplicirali situaciju.

20' 15 sekundi do kraja prvog poluvremena, trebali smo imati zadnji napad, ali Popović je išao nešto prigovarati i dobio je tehničku.

20' Sjajna igra se nastavlja, sada Ukić u teškoj situaciji baca kontru za Popovića, a ovaj pogađa za 47:32!

18' Nezadrživ je i Ukić, 16. poen za 43:32 i još imamo napad za povećavanje vodstva. Vodstvo i povećavamo, snalažljiv je bio Stojić. Sad Ukić još krade lopte, Nicević promašuje, šteta.

17' Prkačin igra sjajno u napadu, odličan rolling i polaganje. Na drugoj strani Slovenci spremaju tricu.

17' Izgubio je Nachbar još jednu loptu, Nicević je odlično reagirao u napadu i imamo najviših 38:27. Prkačina treba svakako pohvaliti za dobra podvaljivanja u posljednjim napadima.

16' Ukić je spremio slobodna, imamo i napad, ponovno Prkačin za Planinića i 36:27.

15' Nachbar radi još jedan faul u napadu i dobiva tehničku zbog prigovora. Bio je u dvoboju sa Stojićem, obostrano naguravanje, odluka je otišla na sreću na našu stranu.

15' Slovenci konačno ulaze u bonus, Nachbar je napravio faul u napadu. Planinić trica na sjajan asist Prkačina 32:27.

14' Imamo dvostruko više osobnih pogrešaka za sada.

14' 27:25 i sada Jagodnik pod košem bez veze radi nesportsku, hvala mu. Lončar je propustio odvesti nas na plus šest.

13' Repeša zove minutu odmora, u drugu četvrtinu ušli smo lošije i vrijeme je za savjetovanje.

12' Loša vijest glasi, proradio je Lakovič. Prvo nam je zabio iz kontre na startu druge četvrtine, sada je spremio i tricu uz osobnu Kusa. 27:24.

11' Slovenci su krenuli agresivnije u obrani, no Nicević zabija za 27:20.

10' Imamo zadnji napad, 18 sekundi, Planinić sa sirenom ne pogađa otvoren šut. Prva četvrtina odlična, 25:18.

9' Držimo plus osam, mogli su Slovenci doći još bliže, ali ukradena lopta za Ukića u kontru i 21:13. Ukić igra vrlo dobro, sada je zabio još jednu tricu za 24:15.

8' Napadački jako dobro izgledamo, sada je i Lončar pogodio otvoren šut i vodimo 19:11. Izlazi Kasun, ulazi Vujčić.

6' Slovenci imaju tek dva faula, mi smo odavno u bonus. Planinić trica 14:8. Istom mjerom uzvraća Nachbar, ali i Roko sprema tricu!

6' Lončar je promašio u napadu, Slovenci vezali četiri poena i stižu na 11:8.

5' I Planinić je pogodio za 11:4, plus sedam već u petoj minuti. Na tribinama ima i dosta naših navijača koji bi trebali povući reprezentaciju.

4' Dvije solo akcije Ukića za vodstvo 9:4, zasad to izgleda prilično dobro.

3' I sve izgleda super, ali onda Planinić gubi loptu i radi osobnu, ulazimo u bonus i propuštamo odlazak na višu prednost. Banić već treća osobna, ovo je jako jako loša vijest.

3' Kasun odlično skače u napadu i vodimo 5:3.

2' Prve naše poene iz igre postiže Marko Banić, koji ima već dvije osobne.

2' Krenuli smo čvrsto u obrani i odmah skupili dvije osobne. Slovenija vodi 3:1.

1' Počela je utakmica, prvi napad Slovenija.

Otvaramo s petorkom Planinić, Ukić, Rozić, Banić Kasun, a Slovenci kreću s petorkom Lakovič, Domen Lorbek, Nachbar, Erazem Lorbek, Brezec. Domen i Nachbar su bili upitni, a sada su u petorci.

Ozljedama poharana Slovenija protivnik je Hrvatskoj u četvrtfinalu Europskog prvenstva. Iako u prva dva kruga igra naše reprezentacije nije briljirala, u četvrtfinale ulazimo s nadom kako se dosta toga može promijeniti i Hrvatska završiti u polufinalu. Ovo je ujedno i prva ulaznica za obje momčadi za odlazak na Svjetsko prvenstvo, pobjednik ide izravno, dok će poraženi kroz borbu za plasman od petog do osmog mjesta pokušati izboriti Tursku.