U znaku Španjolske

Vedran Babić • četvrtak, 10.09.2009.

Trećeg dana Eurobasketa petorku dana obilježili su španjolski košarkaši, koji su u najdramatičnijoj utakmici dana kroz produžetke nadvisili Sloveniju.

Playmaker

Vasilis Spanoulis (Grčka) - 20 minuta, 18 koševa, 5 asistencija: Iako je utakmica između Grčke i Izraela bila lišena rezultatske važnosti, Spanoulis je odigrao maksimalno ozbiljno i korektno za svega 20 minuta provedenih na terenu, dokazavši time svoju neupitnu kvalitetu.

Šuter

Juan Carlos Navarro (Španjolska) - 38 minuta, 21 koš, 3 asistencije, 2 skoka: U trenucima kada su Slovenci otopili zaostatak od 15 koševa i potpuno zakomplicirali utakmicu u zadnjoj četvrtini, Navarro je do kraja regularnog dijela pogodio devet od deset slobodnih bacanja i pomogao Španjolskoj da održi prednost, iako je tek kroz produžetke stigla do pobjede.

Krilo

Jan - Hendrik Jagla (Njemačka) - 31 minuta, 13 koševa, 7 skokova: Ova titula mogla je vrlo lako otići u ruke Francuza Borisa Diawa koji je presudio Rusima, no ipak smo se odlučili za Jaglu, koji je dvama slobodnim bacanjima u samoj završnici donio Njemačkoj prolaz u drugi krug unatoč porazu od Latvije.

Krilni centar

Felipe Reyes (Španjolska) - 34 minute, 17 koševa, 8 skokova, 2 asistencije: Centar madridskog Reala u produžecima je preuzeo ulogu Navarra i pogodio nekoliko ključnih slobodnih bacanja te uhvatio nekoliko napadačkih skokova i time zapečatio sudbinu Slovenije.

Centar

Ömer Asik (Turska) - 24 minute, 22 koša, 8 skokova: Sredinom treće četvrtine kada je Turska pri vodstvu od plus šest protiv Poljske krenula u odlučujuću seriju 24-7, Asik je postigao deset koševa i završio utakmicu s gotovo besprijekornim učinkom iz igre (10/11).