Klasniću soli na rep

Maja Giljanović • utorak, 01.09.2009.

Hrvatski reprezentativac Ivan Klasnić i četvrtu je uzastopnu utakmicu strijelac za svoj Nantes. 30-godišnjak je postigao prvi gol u pobjedi Kanarinaca na gostovanju u Brestu.

Ivan Klasnić je propustio među strijelce se upisati samo u prvom kolu Ligue 2 (0:1 u Caenu). U drugom je hrvatski reprezentativac, naime, postigao gol Clermontu (3:2), trećem je izvukao bod protiv Vannesa (1:1), četvrtom je sudjelovao u petardi Istresu (5:0), a u petom mu se nije provukao ni Brest.

Klasnić je prošle sezone u 28 prvoligaških utakmica dao ukupno samo šest golova, a u pet (četiri je odigrao svih 90 minuta, a na jednoj je bio pričuva) Kanarinci) ih je drugoligaških postigao već četiri.

Klasnićev gol u 29. minuti najavio je visoke ambicije gostiju, a nakon što je N'Diaye u 57. podebljao vodstvo Brestu više nije bilo spasa i uspjelo im je golom u mrežu Kamenara u 82. minuti postići tek počasni pogodak (Roux).

13-orica koju je trener Gernot Rohr koristio u utakmici 5. kola osvojila je Nantesov 10. bod i izborila diobu trećeg mjesta (Arles-Avignon, Laval) Ligue 2 tri boda iza prvog Caena i dva iza drugog Chateaurouxa (jedine dvije još neporažene momčadi).

Klasnić je drugi strijelac lige gol iza Magaye Gueyea iz Strasbourga i izjednačen sa svojim N'Diayeom, Modesteom (Angers), Gafforyjem (Bastia) i Gimbertom (Vannes).

Sedan bivšeg hajdukovca Ante Rožića koji je u petak osvojio bod u Strasbourgu (2:2) - 23-godišnji branič je odigrao svih 90 minuta - nalazi se na 13. mjestu.