1. Hrvatska nogometna liga, 5. kolo, 22.08.2009, 20:00 h, Kranjčevićeva, Zagreb, gledatelja: 200
Suci: Ivo Krečak (Šibenik), Leo Krstičević (Ploče), Goran Perica (Šibenik)

Veliko srce Sesvećana

Tomislav Pacak, Vedran Attias • subota, 22.08.2009.

Istra je u Kranjčevićevoj imala vodstvo od dva gola i igrača više od sat vremena, no na kraju gosti itekako mogu biti zadovoljni osvojenim bodom jer su igrači Sesveta odigrali odličnih 45 minuta u nastavku i potpuno zasluženo osvojili bod kao nagradu za trud i dobru igru...

Jasmin Agić
15'
12
Franjo Berišić
29'
23
Ivan Babić
69'

Ševko Okić
75'

Dario Bodrušić
75'

Dragan Tadić
88'
Elvis Scoria

Pred oko 200-tinjak gledatelja u Kranjčevićevoj vrlo su zanimljivu i događajima bogatu utakmicu odigrali Croatia Sesvete i Istra. Prva sjajna prilika otvorila se gostima već u 4. minuti, no Roce je nastavio seriju promašaja iz prošlog kola i poslao loptu visoko preko gola. Utakmica je na početku bila vrlo izjednačena pa su tako i svoju prvu priliku ubrzo imali domaćini, ali Pollozani puca ravno u Lisjaka.

U 16. minuti gosti su iz ničega poveli; Traore je osvojio loptu, ubacio u sredinu, a tamo je vrlo loše reagirao Mus i poslao loptu u vlastitu mrežu. Taj je događaj usporio igru Sesveta čiji su igrači bili u blagom šoku nakon vodstva gostiju, a onda je došla nova pogreška. Pilipović i Radoš nisu se mogli dogovoriti tko će uzeti loptu im je dvojbe riješio Traore kojeg Radoš ruši, a sudac mu pokazuje crveni karton i gostima daje priliku s 11 metara koju Šehić ne propušta i to je 0:2.

Pljesak Demonima

U 200-tinjak gledatelja u Kranjčevićevoj, 30-tak je bilo pripadnika navijačke skupine Istre - Demona. Iako ih nije bilo puno, cijelu su utakmicu zdušno bodrili svoj klub, no igrači im se nisu odužili svojom igrom.

Do odmora su se domaćini uspjeli dignuti i stvoriti par dobrih prilika, ali nisu uspjeli izjednačiti, no zato su još odlučniji ušli u nastavak. S deset igrača igrači u bijelim dresovima odigrali su junačkih 45 minuta u nastavku i zasluženo zaradili ovacije praznih tribina u Kranjčevićevoj. Već u 51. minuti domaćini su izborili najstrožu kaznu kada su odlični Guja i Puškarić natjerali Barišića da ruši ovog drugog, no Čizmek niti s 11 metara nije uspio zatresti mrežu; Lisjak je sjajno obranio.

Ovaj promašaj nije obeshrabrio domaćine koji su igrali kao da imaju dva igrača više, a ne jednog manje pa su se tako redale prilike, a sjajnu je promašio Pollozani u 53. kada je glavom loptu sa samo pet metara poslao preko gola. Uspjeli su tada gosti ponovno zbiti svoje redove pa smo gledali 20-tak minuta bez većih prilika, no zato je završnica bila vrlo interesantna.

U 72. minuti sjajni Guja osvojio je loptu obrani Istre, ušao u šesnaesterac i pogodio drugi kut Lisjakova gola za 1:2. Sesvete su itekako zaslužile taj gol koji im je dao dodatnu snagu pa su tako potom jpš žešće pritisnuli, a nagrada je došla u 81. minuti. Bodrušić je srušio Puškarića, sudac Krečak pokazao na bijelu točku, no onda je pomoćni sudac Leo Krstičević iz Ploča, na čije će mahanje domaćini imati velike zamjerke, sugerirao glavnom kako je prekršaj bio van kaznenog prostora.

Domaćini su burno protestirali, no kada je Pilipović izveo prekršaj, a Mus glavom poslao loptu u mrežu za 2:2 - stišali su se i prosvjedi. Do kraja su i jedni i drugi mogli do pobjede, no novih golova nije bilo.

Sve u svemu, malo gledatelja vidjelo je vrlo dobru i zanimljivu utakmicu koju su pružili igrači Sesveta i Istre.