Rusi žestoko uzvratili

Branimir Korać • utorak, 18.08.2009.

Drugi pripremni dvoboj u Sofiji odigrale su reprezentacije Bugarske i Rusije. Prvi susret pripao je Bugarima ubačajem u samoj završnici dok je u uzvratu Rusija bila vrlo uvjerljiva…

Kalojan Ivanov jučer je šokirao Ruse ubačajem četiri sekunde prije kraja koji je Bugarskoj donio pobjedu 89:88. Nakon tog poraza, u drugi susret Rusija je krenula puno bolje i na kraju upisala vrlo visoku pobjedu 89:62.

Od samog početka susreta Rusi su bili bolji protivnik i već nakon prve četvrtine vodili su 23:11. Uspjela je Bugarska malo smanjiti zaostatak do poluvremena, ali u trećoj dionici prednost je ponovno bila dvoznamenkasta da bi posljednju četvrtinu Rusi dobili s 30:17 i na kraju visoko slavili 89:62.

Kod Rusije istaknuli su se Timofej Mozgov s 22 poena i devet skokova te Sergej Bikov s 18 poena i pet skokova. Kod Bugarske Todor Stojkov ubacio je 18 poena, a Filip Videnov 15 poena uz osam skokova.