Pletikosa samo pričuva

Maja Giljanović • subota, 08.08.2009.

Hrvatski reprezentativac Stipe Pletikosa i gostovanje je svog Spartaka iz Moskve kod imenjaka iz Nalčika proveo na klupi za pričuve...

Hrvatski reprezentativac Stipe Pletikosa svih je 90 minuta utakmice u kojoj je njegov Spartak uzeo sva tri boda Spartaku iz Nalčika proveo na klupi.

Bivši je hajdukovac i dalje u nemilosti Valerija Karpina. 30-godišnjaka je nakon odlaska Michaela Laudrupa bivši sportski direktor, koji ga je baš i doveo u Moskvu, u svojoj novoj ulozi prekomandirao na klupu i dao mu šansu samo u Kupu u kojem je sredinom prošlog mjeseca prošao šesnaestinu finala (prije tri dana u osmini ih je, pak, izbacila FK Moskva).

Spartak je u 17. kolu odlično otvorio utakmicu i golovima Wellitona u 6. i 10. minuti poveo 2:0. Spartak iz Nalčika je izjednačio (Kisenkov, Asildarov), ali Bistrov u 75. i ponovno Welliton u 90. - Brazilac je prvi strijelac lige s 13 golova - donijeli su gostima vrijedna tri boda kojima su izbili na drugo mjesto.

Prvi je i dalje branitelj naslova Rubin koji je bez bivšeg hrvatskog reprezentativca Stjepana Tomasa i sam u gostima slavio protiv FK Moskve (Karadeniz 0:1, Buharov 0:2, Dominguez 1:3) koja je ovim porazom skliznula na treće mjesto tri boda iza Spartaka.

Zenit Ivice Križanca sutra dočekuje Tom, a Lokomotiv Tomislava Dujmovića gostuje protiv Krila Sovjetov.