Bundesliga, 1. kolo, 08.08.2009, 18:30 h
Hoffenheim
Hoffenheim 1:1 Bayern
Bayern

Borna Rupnik • subota, 08.08.2009.

Bayern iz Münchena odigrao je 1:1 u Hoffenheimu u sklopu prvog kola novog izdanja Bundeslige. Utakmicu je obilježila hrvatska trojka na terenu - jedan asistencijom, jedan pogotkom, a jedan, čini se, poništenim regularnim pogotkom...

Solidnu su predstavu u prvom kolu njemačkog prvenstva pružili Hoffenheim i Bayern. Na terenu su se od prve minute našla sva trojica hrvatskih nogometaša: Josip Šimunić je dirigirao obranom domaćina, Danijel Pranjić je ordinirao po Bayernovoj lijevoj strani, dok je Ivica Olić pravio društvo Mariju Gomezu u vrhu napada Bavaraca. Luca Toni i Miroslav Klose nisu bili u kadru Louisa van Gaala.

Premda je prvi pogodak na utakmici bio djelo Bayernovih Hrvata, ipak je onaj Hoffenheimov imao prvu pravu priliku. Šimunić je slobodan udarac Sejada Salihovića glavom s pet metara uputio prema golu, ali Michael Rensing čisti s gol-linije. Situacija je bila u najmanju ruku sumnjiva: čini se da je lopta ipak bila prešla crtu.

No, sudac je ostao nijem, a u 19. minuti neprecizan je bio i sjajni Vedad Ibišević. Bayern je poveo u 25. minuti: Hamit Altintop je odigrao na lijevu stranu za Pranjića, koji lakoćom pronalazi Olića u sredini šesnaesterca. Naš je napadač samo pospremio loptu u mrežu. Nedugo potom i Pranjić je okušao svoj udarac, ali je lopta odsjela u naručju vratara Time Hildebranda.

Hoffenheim je do zasluženog izjednačenja stigao u četiri minute prije kraja prvog poluvremena. Lijepu je akciju započeo Tobias Weis, nastavio Ibišević, a završio Chinedu Obasi. Susret se nakon odmora nastavio u nešto slabijem tempu, a u uglavnom ravnopravoj igri nešto je bolje šanse stvorio Bayern. Međutim, Gomez i Schweisteiger nisu pronašli put do mreže.

Sama je završnica dvoboja odigrana najviše između dva šesnaesterca, kao da su obje momčadi zadovoljne bodom. Louis van Gaal je uvođenjem Timoščuka i Braafheida osnažio defenzivu, dok Hoffenheim nije pokazivao previše želje da se približi protivničkim vratima. Ostalo je tako 1:1, pri čemu su sva trojica Hrvata odradila svih 90 minuta.