Vedran Attias • nedjelja, 26.07.2009.

Manchester United svoju je najbolju predstavu na azijskoj turneji čuvao za kraj. Nažalost, po Hangzhou Greentown - baš su oni bili "sretnici" koji su izgubili 8:2 od engleskih prvaka...

Sir Alex Ferguson javno je poručio Michaelu Owenu kako od njega očekuje 15 golova u sezoni, a kako sada stvari stoje - Owen planira poslušati Škota. Naravno, klubovi u Aziji nisu mjerilo za jačinu engleskih prvaka, no pobjeda 8:2 definitivno dobro zvuči.

Igralo se na jedan gol od prve minute, a prvi je loptu u mrežu, u 24. minuti, poslao bivši golden-boy Liverpoola na dodavanje Nanija koji je nedugo potom namjestio pogodak i Berbatovu. Do odmora još su se u strijelce upisali, prvi puta u dresu Uniteda, lijepim udarcem u suprotni kut Srbin Zoran Tošić i još jednom Owen nakon lijepog prijema na prsu i preciznog udarca u sami kut.

U nastavku, ništa novoga - Nani je radio goleme probleme obrani azijske momčadi, a Portugalac se i sam upisao u strijelce na početku nastavka nakon akcije s Berbatovom. Nakon Portugalca, red je došao na "starog lisca" - Ryana Giggsa. Velšanin je zabio hat-trick u nastavku i tako pokazao kako su oni koju su predviđali njegov kraj - debelo u krivu. Zanimljivo, ovo je prvi hat-trick sjajnog Velšanina u dresu Uniteda koji nosi od davne 1990.

Zabili su i igrači u zelenom čak dva pogotka, a priče djeci o tome kako su zabili Manchester Unitedu pričat će Hongyou koji je bio najviši u skoku u 78. minuti te Valdo na samom kraju utakmice.

Ako nekome možda nije jasno zašto se United, ali i ostali veliki europski klubovi, redovito odlučuju prije sezone igrati po cijelom svijetu - samo neka pogleda priloženu sliku.