Grkinje bolje na startu

Branimir Korać • četvrtak, 02.07.2009.

Hrvatske juniorke na startu Europskog prvenstva B divizije upisale su poraz. U prvom susretu protivnik im je bila Grčka koja je slavila 53:42...

HRVATSKA - GRČKA 42:53 (13:15, 28:32, 36:41)

EP U18, B divizija, skupina D, prvo kolo

Hrvatska: Puljić 5, Miloglav 2, Popović 0, Margić 6, Zubak 8, Erak, Salopek 0, Domljanović 0, Škara 5, Horvat 2, Premasunac 10 (11 skokova), Stanković 4.

Vezane vijesti

Grčka: Panou 0, Nikolopoulou 22 (9 skokova), Kelepouri, Voulgaraki 11 (4 skoka, 4 ukradene), Gkritza 4, Tranta 2, Kyriakou, Karaveli 0, Chronopoulou, Kavasila 6 (10 skokova), Giampani 3 (10 skokova), Tsoukala 5 (5 skokova).

Šut za dva: Hrvatska 13/39, Grčka 21/46

Šut za tri: Hrvatska 4/22, Grčka 1/8

Slobodna bacanja: Hrvatska 4/12, Grčka 8/23

Skokovi: Hrvatska 38 (25+13), Grčka 47 (35+12)

Asistencije: Hrvatska 8, Grčka 12

Osvojene lopte: Hrvatska 6, Grčka 9

Izgubljene lopte: Hrvatska 17, Grčka 18

Blokade: Hrvatska 1, Grčka 2.

Hrvatska ženska juniorska reprezentacija na Europskom prvenstvu B divizije krenula je porazom od Grčke 53:42. Naše reprezentativke upisale su poraz u relativno izjednačenom dvoboju u kojem su Grkinje konstantno imale laganu prednost i uspjele ju sačuvati.

Susret je odlučen u posljednjoj četvrtini kada je Hrvatska sigla na 43:38 poenima Ivane Zubak, ali nakon toga Grkinje rade seriju 8:0, naše igračice četiri minute ostaju bez poena i Grčka na kraju slavi 53:42.

U našem sastavu istaknula se Nina Premasunac s deset poena i 11 skokova dok su Grčku predvodile Angeliki Nikolopoulou s 22 poena i devet skokova te Eleni Voulgaraki s 11 poena.

U sljedećem kolu Hrvatska igra protiv Bosne i Hercegovine koja je bila bolja od Norveške 68:45.