Kamilica na San Siru

Maja Giljanović • ponedjeljak, 11.05.2009.

Poslijepodnevni samo remi Intera protiv Chieva na Bentegodiju u nedjeljnom večernjem "Derbiju Italije" protiv Juvea nije uspio iskoristiti Milan i tri kola prije kraja približiti se Nerazzurrima na pet bodova...

U utakmici kojoj su svaku čar oduzele taktičke zamisli Ancelottija i Ranierija iz prvog poluvremena derbija između Milana i Juventusa ne bilježimo nijednu jedinu niti polu-priliku, a kamoli 100%-tnu šansu.

U drugom dijelu je Milan u 57. minuti u vodstvo doveo Seedorf, ali su gosti samo tri minute kasnije golom Iaquinte izjednačili. Milan svjestan da samo bodom pred svojih 78.979 navijača propušta prigodu zakomplicirati Interu život u posljednjih 10-tak minuta stišće gas, ali jedino što je uspio je zaraditi isključenje (Favalli zbog drugog žutog) u 85. minuti.

Nerazzurri su u Veroni na rasprodanom Bentegodiju dvaput vodili i dvaput im je Chievo izjednačio. Gosti su poveli odmah u 3. minuti golom Crespa, ali Marcolini je u 27. minuti vratio na početak.

Kad je Balotelli velemajstorskim golom u 65. minuti Interu ponovno donio prednost, mnogi su prežalili Chievo, ali Leteći magarci koji su u kolu prije bod izvukli usred Rima protiv Rome (0:0) u 73. su minuti golom Luciana i drugi put probili Julija Cesara.

U misiji osvajanja četvrtog mjesta i plasmana u pretkolo Lige prvaka pobjeda Fiorentine u kolopletu s remijem Genoe potencijalno je ključni trenutak u utrci Viola i momčadi našeg reprezentativca Ivana Jurića.

Firentinci su slavili na Siciliji protiv Catanije (Jovetić u 11. i Zauri u trećoj minuti nadoknade), a Genoa je remizirala u Bergamu. Atalanta je vodila od 9. minute (Valdes) samo da bi nakon isključenja Guarentea (dva žuta u razmaku od dvije minute) pobjedu ispustila u 90. (Criscito). Jurić je odigrao 77 minuta kad ga je Gasperini povukao iz igre i ubacio Van der Borrea.

Roma je još jednom odigrala za zaborav ovog puta na Sardiniji protiv Cagliarija. 18.000 navijača na Sant'Eliji razveselio je Matri u 34. minuti, Acquafresca je podebljao prednost u 58., ali su se Rimljani u pet minuta golovima Tottija (63.) i Perrotte (68.) domogli boda.

Remizirali su još i Lecce i Napoli te Torino i Bologna (Granate su u izravnom dvoboju obranile bod prednosti na 17. mjestu), a jedinu je pobjedu domaćina (izuzev subotnje Sampdorijine "petarde" protiv Reggine) upisala Siena protiv Palerma (Calaio).