Armaniju derbi kola

Vedran Babić • ponedjeljak, 20.04.2009.

27. prvenstveno kolo Italije je iza nas, a borba za drugo mjesto se polako zahuktava. Vodeći Montepaschi uspješno je odradio utakmicu protiv Elda, dok je u derbiju kola Armani Jeans ostvario osmu uzastopnu pobjedu savladavši Benetton, za kojeg je Sandro Nicević odigrao standardno dobro.

Još jedna rutinska pobjeda za najbolju momčad Italije. Montepaschi je slavio i po 26. put ove sezone pobijedivši Eldo iz Caserte 91:75, a prednost je stvorena tek u posljednjoj dionici, koju su domaćini dobili s 28:15.

Najefikasniji u redovima Montepaschija bili su Morris Finley i Kšištof Lavrinovič sa po 17 koševa te Rimantas Kaukenas sa 16, dok su isti broj koševa u gostujućem sastavu postigli Guillermo Diaz i Ronald Slay.

Armani Jeans u velikom je naletu. Sinoć je pred svojim navijačima porazio Benetton 83:68 i upisao osmu uzastopnu pobjedu, koja ga vodi na diobu drugog mjesta zajedno s La Fortezzom i Lottomaticom (svi po 17 pobjeda i 10 poraza). Armani je nakon početnog vodstva gostiju 7:2 preuzeo inicijativu te prvu dionicu završio u plusu od pet koševa.

Ta prednost do poluvremena je narasla na 12 koševa, a kada su domaćini početkom treće četvrtine poveli sa 17 razlike, tu je priči bio kraj. Mike Hall bio je najistaknutiji kod Armanija s 23 poena (pet trica) i sedam skokova, dok su kod gostiju četvorica košarkaša imala dvoznamenkasti broj koševa. Jedan od njih bio je i naš Sandro Nicević s 11 koševa (4/5 za dva), jednim skokom i dvije asistencije za 18 minuta igre.

Benetton je i dalje u konkurenciji za drugo mjesto, no s dvije pobjede manje od drugoplasiranog trojca morat će dodatno podignuti svoju formu i nadati se kiksevima svojih konkurenata.

La Fortezza je i dalje druga momčad lige unatoč porazu kod preporođenog Carifea (93:84). Prošlogodišnji drugoligaš ima već pet pobjeda u nizu, a od ostalih rezultata izdvojimo 17. pobjedu Lottomatice protiv Montegranara kao i pobjedu pretposljednjeg GMAC-a protiv Scavolinija. Za momčad iz Bologne Dalibor Bagarić nije nastupio.