Bosna riješila brige

Ante Jukić • petak, 13.03.2009.

Susretom Bosne i Krke večeras je otvoreno 25. kolo regionalne košarkaške lige. Rezultatom 89:79 slavila je sarajevska momčad, koja je ovom pobjedom "kupila" još jedno mjesto za BiH u sljedećoj sezoni...

I bez trojice ponajboljih igrača - Ikonića, Ovčine i Hajrića - sarajevska Bosna rezultatom 89:79 svladala je Krku, u susretu 25. kola NLB lige. Iako oni sami nisu imali nikakav rezultatski imperativ, gosti iz Novog Mesta poprilično su namučili Studente, koji su ovom pobjedom definitivno osigurali još jedno mjesto za BiH u narednoj sezoni.

Nakon početnog razdoblja bolje igre domaćina (28:18 početkom druge četvrtine), gosti hvataju konce igre i vrlo brzo hvataju priključak. U posljednju minutu prvog poluvremena ušlo se, tako, s minimalnom 40:38 prednošću Bosne, no domaći košarkaši u tih 60 sekundi rade seriju 6:0 i osiguravaju nešto opipljiviju razliku prije odlaska na odmor (46:38).

Nastavak dvoboja donio je igru "koš za koš" sve tamo do pet minuta prije kraja, kada se Krka slobodnim bacanjima Stanka Sebiča približava na 75:74 i unosi pomalo neočekivanu dramatiku. Bilo je to dovoljno upozorenje Studentima, koji su se nakon toga ponovno trgnuli i otplovili do konačnih 89:79.

Uvjerljivo najefikasniji u domaćim redovima bio je Ivan Ivanović, s ubačenih 29 poena, a lijepe role pružili su i Đorđević (14), te Zimić (12). Kod gostiju iz Novog Mesta, pak, vrijedi izdvojiti Pavića (19) i Essington Shieldsa (16), dok je nama svakako zanimljiv bio učinak hrvatskog dvojca - Davor Marcelić je ubilježio pet, a Ivan Tomas sedam ubačaja.

Bosna i Krka ovogodišnji će nastup u regionalnoj ligi okončati sljedećeg vikenda, kada ih očekuju utakmice s Partizanom, odnosno FMP-om. Nakon toga, obje se se momčadi okreću izazovima u domaćim prvenstvima.