Navarro prizemljio Gran Canariju

Branko Barić • nedjelja, 01.02.2009.

Deset minuta drugog poluvremena bilo je dovoljno Barceloni kako bi slomila otpor momčadi koju se s pravom smatra najugodnijim iznenađenjem prvenstva. Gran Canaria predvođena Carlom Englishom ostala je na koncu u Blaugrani zaleđena na minus 14...

Derbi 21. kola španjolske ACB lige u prvih 20 minuta zaista je pokazao sve značajke pravog derbija, od kvalitete do rezultatske neizvjesnosti. Gosti iz Gran Canarije bez respekta su otvorili susret i na veliki odmor otišli s vodstvom od jednog poena razlike, no sav njihov trud pao je u vodu početkom nastavka.

Tada Barca na krilima Juana Carlosa Navarra prvi puta odlazi na dvoznamenkastu razliku (+14) i praktički prelama susret. Šestoplasirana momčad prvenstva nije imala snage za preokret u posljednjih deset minuta, pa Barcelona na kraju odnosi pobjedu s 81:67.

Momčad Xaviera Pascuala predvodio je sjajni Navarro s 21 poenom, a ništa slabiji nije bio ni Fran Vasquez sa 17 poena i osam skokova. Razlog poraza Gran Canaria svakako treba tražiti u iznimno skromnoj predstavi njihovog prvog igrača Carla Englisha koji je ubacio tek pet poena uz šut iz igre 2/8. James Dale Augustine bio je najefikasniji u njihovim redovima sa 16 poena.

Svi ostali susreti 21. kola na rasporedu su u nedjelju.