Bryant i Gasol zaustavili Boston

Branimir Korać • četvrtak, 25.12.2008.

Tradicionalni Christmas Special donosi pet velikih dvoboja, a program je otvoren dvobojem Orlanda i New Orleansa u kojem nije bilo baš nikakve rezultatske neizvjesnosti. Spursi su u Phoenixu tricom Rogera Masona sa sirenom odnijeli pobjedu. Četvrti niz u povijesti lige od čak 19 pobjeda prekinut je u Staples Centru. Boston je poražen od LA Lakersa u reprizi prošlosezonskog finala...

Hornetsi su u Orlandu doživjeli poraz kakav ni u kojem slučaju nisu očekivali. Bilo je to klasično "gaženje", Magic je odigrao izvrsnih 24 minute i tu već završio posao. Nakon prvog poluvremena sve je bilo jasno i u drugih 24 minute nije se ništa moglo promijeniti.

Već početak susreta dao je nagovijestiti kako će to biti jednosmjerna utakmica, Orlando je odmah poveo 8:0 pa 13:2 i na kraju tu dionicu završio s visokih 29:14. No to nije bilo sve. Potpuna dominacija nastavljena je u drugoj četvrtini u kojoj su Hornetsi posebno loše igrali u završnici u kojoj je Orlando brzo došao i do nedostižnih plus 30 te se na odmor otišlo sa 61:31 u korist Magica.

U drugom poluvremenu ništa se nije promijenilo. Hornetsi su tek pokušavali smanjiti ogroman zaostatak te su na kraju poraženi s plus 20, 88:68.

Hedo Turkoglu ubacio je 20 poena uz šest skokova i pet asistencija, Dwight Howard dosta je toga promašio, no svejedno je ubacio 12 poena uz 15 skokova. Kod Hornetsa David West ubacio je 13 poena uz sedam skokova, a Chris Paul i Devin Brown dodali su po 12 poena.

Merry Christmas San Antonio, tim uzvikom popraćena je trica Rogera Masona sa sirenom koja je donijela pobjedu Spursima na gostovanju u Phoenixu. Ne toliko kvalitetna koliko zanimljiva utakmica otišla je na stranu Spursa koji su više od 90 posto utakmice bili u zaostatku, ali su uspjeli slaviti.

Imali su Spursi na ulasku u zadnje tri minute vodstvo 88:84, ali nakon toga Sunsi rade seriju 6:0 koju je završio Grant Hill polaganjem četiri sekunde prije kraja. Bila je to velika greška obrane Spursa kojima je iza leđa utrčao Hill i samo položio na krasno dodavanje Stoudamirea. Nakon minute odmora do lopte dolazi Tony Parker, pokušava položiti, ali nailazi na "zid" i dodaje u kut samom Masonu koji sprema tricu za pobjedu.

Tony Parker ubacio je 27 poena uz sedam asistencija, a Tim Duncan dodao je 25 poena i čak 17 skokova. Kod Sunsa najbolji posao odradila je centarska linija. Stoudamire je ubacio 25 poena uz 13 skokova, a Shaquille O'Neal ubacio je 23 poena uz 12 skokova. Nedovoljno.

Pau Gasol i Kobe Bryant prekinuli su niz od 19 pobjeda Boston Celticsa. Sjajna utakmica u kojoj su Celticsi pali u završnici i upisali poraz 92:83 zahvaljujući seriji Los Angelesa u zadnje tri minute 11:2.

Sve je započeo Pau Gasol koji je na Bryantove asistencije odveo Lakerse na 88:83. Celticsi su na ulasku u zdnju minutu tražili brzu tricu, međutim Ray Allen dobro se izborio za poziciju, ali još bolje je iskočio Gasol koji ga je blokirao. Lakersi su došli do lopte koju u kontri Ariza zakucava za 90:83. House na drugoj strani promašuje tricu, Bryant polaže i tu je bio kraj.

Kod Lakersa prvo ime bio je Kobe Bryant s 27 poena, devet skokova i pet asistencija dok je Pau Gasol dodao 20 poena i pet asistencija. Kod Celticsa Kevin Garnett ubacio je 22 poena uz devet skokova, Paul Pierce 20 poena uz deset skokova, a Rajon Rondo dodao je 12 asistencija.

Cleveland je dosta teže od očekivanja svladao Wizardse 93:89. U prvom poluvremenu izostao je posve učinak LeBrona Jamesa i to se osjetilo na rezultatu obzirom da su Wizardsi "visjeli" domaćinu na "repu". Kriza se nastavila i u drugom dijelu te su Wizardsi u završnim minutama imali i sedam poena prednosti, no serijom 11:0 Cavsi su preokrenuli susret i došli do nove pobjede. Mo Williams predvodio ih je s 27 poena i šest asistencija, James je dodao 18 poena, šest asistencija i pet skokova, a Anderson Varejao 13 poena i 13 skokova. Kod Wizardsa Antawn Jamison ubacio je 28 poena uz šest skokova, Mike James 26 poena, Dominic McGuire dodao je 11 skokova, a Caron Butler deset asistencija.

Do gostujuće pobjede stigao je Dallas koji je u posljednjoj četvrtini napravio preokret u Portlandu i odnio važnu pobjedu 102:94. Domaćinu je najveći problem predstavljao rani ulazak u probleme s osobnim pogreškama LaMarcusa Aldridgea koji je tako imao značajno manju minutažu nego što je to planirano. Dirk Nowitzki s 30 poena i pet skokova predvodio je Mavse, 19 poena dodao je Jason Terry, a 12 skokova i deset asistencija Jason Kidd. Kod Blazersa 22 poena uz pet skokova ubacio je Brandon Roy, a 14 poena uz sedam asistencija Steve Blake.