1. Hrvatska nogometna liga, 18. kolo, 07.12.2008, 15:30 h, Kantrida, Rijeka, gledatelja: 1.000
Suci: Jurica Mihalj (V. Mlaka), Boško Vukušić (Zagreb), Saša Tomić (Zagreb)

Zoran Zdelar • nedjelja, 07.12.2008.

Rijeci je pobjedu na oproštaju od polusezone donio raspoloženi argentinski nogometaš Ramon Fernandez nakon što je na terenu bio tek dvije minute. Utakmica bi se ipak drukčije razvijala da je kojim slučajem Cibalia u 43. minuti umjesto okvira gola pogodila mrežu...

Ramon Fernandez
46'
6
Dario Bodrušić
65'
Ivan Babić
78'
17
Vlatko Šimunac
86'
4
Marko Radas
89'
Stanko Mršić

Kantrida je na oproštaju od prilično turbulentne polusezone ipak vidjela pobjedu, no navijači teško da mogu biti pretjerano zadovoljni nastupom svoje momčadi s obzirom da su se u određenim dijelovima utakmice čak i branili, odnosno pokušali sačuvati svoje vodstvo nakon što su poveli. Ovog puta, za razliku od velikog broja drugih utakmica, to im je i uspjelo.

Vinkovčani su i u najavama utakmice otvoreno rekli da stižu na Kvarner bez apsolutno ikakvog imperativa, sve osim poraza za njih bi bilo pozitivno, a tako su se i postavili na početku. Cibalia se više odlučila za čuvanje svoje mreže od napadanja protivničke, pa su Riječani imali terensku dominaciju, no do prilika i udarca su vrlo teško dolazili.

Prva solidna prilika za domaće ubilježena je nakon 15 minuta igre kada je Vedran Turkalj pucao dobro glavom, no lopta ipak nije išla u mrežu, već pored vratnice, a nešto malo kasnije neuspješno prijeti i kapetan Anas Sharbini.

Do kraja prvog poluvremena dvije iznimno lijepe prilike bilježe i gosti koji su opasno prijetili prilikom svojih rijetkih napada. Nakon pola sata igre Željko Malčić lijepim udarcem pokušava svladati Velimira Radmana, no to mu ipak ne uspijeva. Desetak minuta kasnije Radman je svladan, lopta mu je otišla iznad leđa, no nije pogodila mrežu već okvir gola, a tom prilikom pucao je Tomislav Pavličić.

Trener Rijeke Robert Rubčić još negdje u desetoj minuti igre poslao je na zagrijavanje Argentinca Ramona Fernandeza, a na poluvremenu ga je odlučio i uvesti u igru. Pokazalo se da je to bio dobitni potez. Fernandez je nakon samo dvije minute igre nanizao o svom solo prodoru nekoliko protivničkih igrača, a zatim i lijepim udarcem uspio svladati Davora Burcsu za slavlje na Kantridi.

Cibalia je odmah uzvratila na drugoj strani, Pavličić je ponovno prilično dobro pucao, ali Radman još jednom dobrom reakcijom spašava svoju mrežu., baš kao i u 70. minuti kad mu ponovno prijeti isti igrač. Rijeka je u tom razdoblju bila inferiorna momčad, Cibalia je dominirala, no na kraju je Rijeka u posljednjih nekoliko minuta imala dvije lijepe prilike za potvrdu pobjede.

U 86. minuti Bodrušić je propustio iz odlične pozicije zatresti mrežu Burcse i lopta je otišla malo pored vratnice, a neprecizan je malo kasnije bio i junak Kantride u utakmici sa sesvetskom Croatijom. Tarik Cerić zabio je prije dva tjedna dva pogotka u sudačkoj nadoknadi, no ovog puta u drugoj minuti nadoknade nije bio dovoljno precizan i lopta je otišla iznad grede.