Zvezda ponovno na vrhu

Zoran Zdelar • subota, 22.11.2008.

Crvena zvezda pobjedom nad Heliosom vratila se na vrh prvenstvene ljestvice, a Partizan je morao izvlačiti pobjedu u posljednjim minutama utakmice...

Košarkaši Crvene zvezde uspjeli su s ukupno 11 poena razlike svladati Helios iz Domažale te su se zahvaljujući tom rezultati vratili na vrh prvenstvene ljestvice regionalne NLB lige. No, Crvena zvezda nije nimalo lako stigla do pobjede, slovenski protivnik odigrao je nešto bolje tijekom prvih 20 minuta, pa su na poluvremenu i vodili, doduše s tek jednim poenom prednosti.

No, domaćini u svojoj dvorani Pionir pred otprilike 3.000 gledatelja odmah na početku treće četvrtine zahvaljujući seriji od 9-1 prelaze u vodstvo koje više do kraja utakmice nisu ispuštali. Do svoje osme pobjede stigli su ovog puta prvenstveno zahvaljujući iznimno dobroj obrani.

Najefikasniji igrač ipak se nalazi u poraženoj momčadi. Aleksei Lashkevich je donio Heliosu 14 poena, uz osam skokova i jedno dodavanje. Marko Marinović najviše je doprinio pobjedi Zvezde sa svojih 13 poena i šest skokova.

Zvezdin pratitelj također je bio uspješan u 9. kolu. Partizan je na gostovanju u Ljubljani kod Olimpije ipak bio nešto manje uvjerljiv te je upisao pobjedu s tek pet poena prednosti i to zahvaljujući preokretu u samoj završnici utakmice.

Igrači oba kluba u dvorani Tivoli kao da nisu bili nešto previše raspoloženi za igru, ali domaćin ipak početkom drugog dijela utakmice stiže do vrlo ugodnih 13 poena prednosti, a nešto malo kasnije tu prednost povisuju i na 18 poena. Partizan je u drugo poluvrijeme ušao nešto odlučnije i uspjeli su smanjiti zaostatak, a zatim i minutu prije kraja utakmice prijeći u vodstvo.

Prvo ime utakmice je Novica Veličković koji je u nešto malo više od 20 minuta igre uspio postignuti 18 poena, a ubilježio je još i deset skokova. U Heliosu je najraspoloženiji bio Sašo Ožbolt s 14 poena uz tri skoka i jednu asistenciju.

Iznimno neizvjesnu utakmicu odigrali su također i košarkaši FMP-a i Hemofarma, a pobjednik je odlučen u doslovno posljednjim sekundama utakmice.

Prve dvije dionice utakmice bile su krajnje izjednačene, no Hemofarm je nakon 20 minuta igre ipak bio u prednosti s jednim poenom. Treća četvrtina pripada domaćinu, a u posljednjoj je bio bolji Hemofarm koji je šest sekundi prije kraja tricom Jeremića stigao do izjednačenja, a zatim Marković trenutak prije kraja donosi Hemofarmu dva poena i pobjedu u prilično uzbudljivoj utakmici.

Poraženom FMP-u ostaje za utjehu činjenica da su imali igrača utakmice, a radi se o Draganu Laboviću s 18 poena, tri skoka i dva dodavanja. Najbolji u pobjedničkim redovima bio je Boban Marjanović s 15 poena i pet skokova.