1. Hrvatska nogometna liga, 12. kolo, 26.10.2008, 15:30 h, Stanovi, gledatelja: 3500
Suci: Ivo Krečak (Šibenik), Željko Perak (Karlovac), Goran Perica (Šibenik)

Sanja Čalić • nedjelja, 26.10.2008.

Zadrani su, čini se, pronašli put izlaska iz krize, te su i treću utakmicu zaredom osvojili bodove, i to, ovog puta, protiv favoriziranog Hajduka (1:0). Veliko je slavlje Zadranima svojim pogotkom donio Marin Ljubičić…

Dragan Župan
46'
6
Bruno Šiklić
80'
23
Marijo Maruna
88'
Ivica Datković
8
(do 64')
Goran Vučević

Najavljivali su iz redova Zadra uoči susreta kako su spremni ravnopravno parirati Hajduku, i upravo je to Datkovićeva momčad i pokazala na terenu. Hajduk Zadru uvijek donosi motiv više, ali i mnogo gledatelja više, pa je tako bilo i ovog puta jer su Stanovi bili dupkom puni.

U pomalo uspavljujućem ritmu započeo je dvoboj na Stanovima, budući da niti jedna momčad nije uspijevala stvoriti nikakvu opasnost pred suparničkim golom. Ipak, Hajduk je zaprijetio prvi, preko Bartolovića koji je u petoj minuti poslao loptu ravno u ruke Vukoviću. 15 minuta kasnije upravo se Bartolović ponovno našao pred zadarskim vratarom, nakon što je Gabrić pobjegao zadarskoj obrani po desnoj strani, no izostala je uspješna realizacija.

Hajduk je u tim trenucima imao više konce u rukama, no daleko je to bilo od atraktivnog i zanimljivog nogometa kojeg su gledatelji očekivali. Blaga inicijativa gostujuće momčadi umalo ju je dovela do vodstva kad je u 23. minuti Andrić povukao kontru i uposlio Bartolovića, ali zadarska je obrana u posljednji tren uspjela intervenirati i spriječiti zgoditak. Vrlo je neugodan prekršaj u 29. minuti napravio Pandža na Tomasovu koji je na poluvremenu odvezen u bolnicu budući da je, prema informacijama na press konferenciji, najvjerojatnije zaradio napuknuće rebra.

Do isteka prvih 45 minuta treba spomenuti i udarac s 20 – ak metara Marina Ljubičića u 34. minuti, no ipak bez opasnosti za Subašića. Splićani su, pak, u drugi dio ušli malo odlučnije, što je stvorilo i nekolicinu vrlo izglednih prilika pred Vukovićem, no mladi je zadarski vratar sjajnim intervencijama svoju momčad održao u igri.

Najprije je u 52. minuti Ibričić izveo slobodni udarac s lijevog boka kojim je pronašao Kalinića, no vratnica je tad spasila Zadrane, a potom se Ibričić minutu kasnije ponovno pronašao u ulozi asistenta uposlivši Gabrića čijem se udarcu ispriječio Vuković. U 54. minuti i Buljat je s velike udaljenosti pokušao ugroziti Vukovića, no zadarski je čuvar gola bio nesavladiv. I u trenutku kad su se prilike redale pred zadarskim vratima, Ljubičić je s udaljenosti od gotovo 30 metara uspio svojim udarcem iznenaditi Subašića koji je ostao nepomičan, donijevši Zadru značajnu prednost (1:0).

Nastavili su Zadrani i nakon postignutog pogotka sa svojom borbenošću koja Hajduku nije dopuštala prilaz zadarskom šesnaestercu. Tek je u 78. minuti Kalinić ponovno u izglednoj situaciji matirati zadarskog vratara, no i ta je prilika otišla u nepovrat, a favorizirani Splićani do kraja susreta nisu pronašli načina za osvajanje makar boda. Zadarsko je, pak, slavlje nakon posljednjeg sučevog zvižduka dugo potrajalo na sredini terena.