1. Hrvatska nogometna liga, 6. kolo, 31.08.2008, 20:00 h, Zagreb, Kranjčevićeva, gledatelja: 500
Suci: Ante Vučemilović, Dalibor Conjar, Miro Grgić (Osijek)

Goran Tomičić • nedjelja, 31.08.2008.

U Kranjčevićevoj su Croatia Sesvete i Cibalia podijelili bodove, iako je momčad iz Sesveta bila mnogo bolja. Palić je donio prednost domaćinu, a Babić je u završnici pogodio za konačnih 1:1...

Mario Jurin
70'
9
Vladimir Petrović
80'
3
Dario Šušak
89'
Tomislav Pavličić
46'
18
Ivan Babić
62'
28
Tomislav Mazalović
88'
Srećko Lušić

Croatia Sesvete je na prvom domaćinstvu u Kranjčevićevoj pružila dobru igru, no to ipak nije bilo dovoljno za više od boda protiv Cibalije. Ljupko Petrović zbog ozljede mišića nije mogao računati na Čižmeka, ali je Croatia Sesvete ipak dominirala u sredini terena.

Burcsa je u 18. minuti zaustavio dobar udarac Palića, no domaći su ipak poveli tri minute kasnije. Bila je to duga akcija u kojoj je nekoliko igrača preciznim dodavanjima izigralo vinkovačku obranu, a lopta je potom stigla do Palića, koji je preciznim udarcem s vrha kaznenog prostora pogodio lijevu stranu Burcsina gola.

Cibalia je prvu priliku imala u 29. minuti, kad je Malčić s 30 metara pucao pokraj gola. U sljedećih desetak minuta vratari nisu imali posla, a Jurakić je u 43. minuti propustio sjajnu priliku za povećanje vodstva. U otvaranju drugog dijela je Šaban dva puta ugrozio Burscu, ali je vratar Cibalije bio siguran.

Nakon toga je pao ritam igre na obje strane, a onda je Cibalia izjednačila iz jedine prilike koju je imala. Pavličić je u 74. minuti ubacio s lijeve strane, a Babić je iskoristio nepažnju domaće obrane i glavom je svladao Šimića. Posljednjih desetak minuta je odigrao i Vladimir Petrović, ali nije bilo prilika za promjenu rezultata.