Ostali sportovi

Tan sjajan protiv favorita

Goran Tomičić • četvrtak, 21.08.2008.

U trećem kolu Olimpijskih igara slavio je i Tan Ruiwu. Naš Kinez je veličanstvenom igrom za samo 24 minute svladao Singapurca Gao Ninga 4:0. Podsjetimo da Tan igra unatoč liječničkoj zabrani i uz potpisanu izjavu o nastupu na vlastitu odgovornost...

Otvaranje je izgledalo neizvjesno, no Tan je odmah serijom 5:1 za vodstvo 7:3 najavio kakav će to biti meč. Singapurac je uspio smanjiti na 8:6, ali to su bili posljednji poeni koje je osvojio u prvom setu. U drugom setu je Gao Ning zaigrao sjajno, ali Tan je jednostavno bio bolji. Naš igrač je vodio 7:5, no Ning je izjednačio i do 12:12 se igralo poen za poen, no tada je Tan realizirao dobre prilike za vodstvo 2:0.

Singapurac je u trećem setu ostao na samo četiri poena i od toga se više nije mogao oporaviti. Tan je posljednji set otvorio serijom 4:0 i to je mirno održavao do 11:7, te je ušao među 16 najboljih igrača na Olimpijskim igrama.