Ostali sportovi

Nowitzki napunio Novi Zeland

Vedran Babić • srijeda, 16.07.2008.

Potpuno očekivano, reprezentacija Njemačke predvođena briljantnim Dirkom Nowitzkim, upisala je i drugu pobjedu u skupini B kvalifikacija za Olimpijske igre, pobijedivši Novi Zeland s 89:71...

SKUPINA B, DRUGO KOLO

Njemačka – Novi Zeland 89:71 (23:26, 47:33, 68:57)

Njemačka: Ohlbrecht, Zwiener, Schultze (3, 4 asistencije), Garrett (7), Wysocki, Hamann (7, 3 asistencije), Greene (2), Roller (10, 4 skoka), Kaman (20, 4 skoka), Femerling (5, 7 skokova), Nowitzki (35, 7 skokova, 3 asistencije), Jagla.

Novi Zeland: Tait (3, 5 asistencija), Fitchett (6), Penney (29), Vukona (7, 5 skokova), Kench (2), Winitana, Pledger, Cameron (14), Webster, Horvath (2, 4 skoka), Bradshaw (8, 8 skokova), Hill.

Iako se i prije početka natjecanja znalo da će sve osim Njemačke na poziciji broj jedan skupine B biti prvorazredno iznenađenje, ipak je trebalo odraditi i dobiti dvije utakmice. Nakon jučerašnjeg razmontiranja Zelenortskih otoka, danas je slijedila nešto blaža pobjeda protiv selekcije Novog Zelanda, koja je odigrala odličnu prvu četvrtinu. Naime, nakon početnih deset minuta imali su prednost od 26:23, ali su u drugoj dionici Nijemci pojačali obranu te na krilima Dirka Nowitzkog u napadu, odjurili u svlačionice s plus 14 (47:33).

Nastavak je protekao u ritmu rutiniranog održavanja njemačke prednosti, koja je u 35. minuti čak dosegla rekordnih 83:57. S 35 poena pobjednike je predvodio najbolji Europljanin u NBA-ju, Dirk Nowitzki, a solidno ga je pratio i Chris Kaman s 20 koševa. Kod Novozelanđana, najefikasniji bio je Kirk Penney, koji je za 39 minuta provedenih na parketu postigao 29 koševa.

Nijemcima sada slijedi četvrtfinale protiv gubitnika iz dvoboja Brazil – Grčka, a taj meč na rasporedu je u 21 sat.