Nova promjena na Istoku

Petar Plevnik • ponedjeljak, 17.03.2008.

Nastavljaju se uzbuđenja na travnjacima trećeligaškog Istoka. Unatoč pobjedi do ovog kola vodećeg Grafičar Vodovoda, Virovitica je zahvaljujući uvjerljivoj pobjedi nad Šokadijom zbog bolje gol razlike preuzela vodstvo na ljestvici. Čak 10 pogodaka i susret pun preokreta viđen je u Križevcima, a jedan manje pao je u Županji...

Kolo su u petak otvorili Čakovec i Slavija iz Pleternice, a minimalnu su pobjedu upisali domaćini. Ključnom se pokazalo četvrta minuta susreta kada Baksa pogađa za kako se pokazalo konačnih 1:0.

Minimalnu, ali gostujuću pobjedu, upisala je Mladost iz Ždralova, koja je u Požegi slavila kod izravnog konkurenta za ostanak u ligi, Slavonije. Gosti su do sva tri boda stigli pogotkom Mile Sučića u 51. minuti, a domaćinima nije pomoglo ni to što su od 75. minute igrali s igračem više, odn. posljednjih 10 minuta s čak dva igrača više.

Derbi kola igran je u Križevcima, gdje su gledatelji u srazu istoimenog domaćina i Suhopolja mogli uživati u odličnoj igri okrunjenoj s čak 10 pogodaka. Golijadu je već u drugoj minuti otvorio Evačić, da bi već u 15. minuti Ivičić udvostručio vodstvo domaćina. Gosti se ne predaju te do odmora pogocima T.Pavličića u 22. i 36. minuti te Begovića u 40. minuti rade potpuni preokret.

Domaćini se vraćaju u igru novim pogotkom Ivičića u 64. minuti minuti, da bi novo vodstvo Križevčanima donio Evačić u 70. minuti. Nepunu minutu kansije Buljan poravnava na 4:4, da bi tri minute kasnije gosti ostali bez isključenog Damira Biškupa. Usprkos igraču manje, u 79. minuti Pavličić vraća goste u vodstvo, da bi sjajnu fizičku spremu gosti potvrdili pogotkom Slavića u posljednoj minuti susreta za konačnih 4:6.

Tek jedan pogodak manje viđen je u Županji, gdje je domaći Graničar s 6:3 svladao Croatiju. Gosti iz Đakova poveli su već u šestoj minuti preko Fehira, no do odmora Blašković preokreće rezultata, da bi Đakovčani do izjednačenja stigli u 49. minuti preko Uzelca. Uvjerljivu pobjedu domaćinu osigurali su Pavičić, Knežević i s još dva pogotka Marko Blašković, da bi konačnih 6:3 postavio Uzelac u 90. minuti.

I četvrto uzastopno domaćinstvo nogometaši Grafičar Vodovoda okončali su pobjedom. Iako su se gosti iz Koprivnice predstavili u vrlo dobrom izdanju, još se jednom ključnom figurom domaćina pokazao Marijan Vuka. Iskusni je strijelac u 46. minuti sam izborio najstrožu kaznu i petim pogotkom u četiri kola donio Limunčićima novu pobjedu.

Unatoč pobjedi Grafičara, prvo mjesto preuzela je Virovitica i to zahvaljujući uvjerljivoj pobjedi nad Šokadijom. Mrežu gostiju načeo je Trupac u 31. minuti, da bi Crvenka u 47. udvostručio prednost domaćina. 64. minuta donijela je novi pogodak Trupca, da bi isti učinak Crvenka ostvario u 76. minuti za konačnih 4:0.

Novi udarac u utrci za naslov doživjelo je Nedelišće, koje je poraženo u Višnjevcu. Iako su Međimurci, zahvaljujući pogotku Tretinjaka iz 31. minute, na odmor otišli s prednošću, već u trećoj minuti nastavka Rončević izjednačava rezultat, da bi drugu uzastopnu pobjedu domaćinu donio Kovač iz 11-erca u 84. minuti.

Pobjednika nije bilo u dvoboju Bjelovara i Olimpije. Prednost domaćinima donio je Pećar iz 11-erca u 13. minuti, da bi konačnih 1:1 postavio Živković u 70. minuti.

Istim rezultatom završio je ogled Mladosti i Slobode u Cerniku. Iako su domaćini u vodstvo stigli već u osmoj minuti preko Papka, do iznenađujućeg boda uvjerljivo posljednjeplasirani gosti dolaze osam minuta prije kraja susreta, kada se u strijelce upisao Mešnjak.

Treća HNL Istok, 21. kolo, rezultati:
Čakovec - Slavija 1:0, Grafičar Vodovod - Koprivnica 1:0, Bjelovar - Olimpija 1:1, Slavonija - Mladost (Ž) 0:1, Križevci - Suhopolje 4:6, Virovitica - Šokadija 4:0, Mladost (C) - Sloboda 1:1, Graničar - Croatia 6:3, Višnjevac - Nedelišće 2:1.