1. Hrvatska nogometna liga, 20. kolo, 22.02.2008., Zaprešić, ŠRC Zaprešić, gledatelja: 1.000
Suci: Šunjić (Split), Dujela (Zadar), Ivanković (Split)
Marko Grgić 74'
Zagreb

Podijeljeni bodovi na otvaranju

Kristian Hohnjec • petak, 22.02.2008.

Jesenski dio T-Com 1. HNL otvoren je na stadionu u Zaprešiću, a nogometaši Intera otvorili su i proljetni dio prvenstva. Div iz predgrađa nije uspio sačuvati prednost do koje su stigli vrlo rano do same završnice te je prvi susret ovog proljeća završio podjelom bodova...

Tomislav Jonjić
68'
7
Luko Biskup
80'
18
Ante Šimunac
85'
Marko Grgić
63'
2
Marin Oršulić
72'

Miroslav Blažević

Inter i Zagreb remizirali su u uvertiri proljetnog dijela prvenstva. Bod za svakoga pravedan je ishod solidne utakmice na zaprešićkom stadionu. Bolje otvaranje domaćina pogotkom je začinio debitant Rajko Vidović, da bi bod Pjesnicima osigurao joker s klupe, Marko Grgić.

Slika 1 od 2.

Inter je u nastavak prvenstva krenuo bez kažnjenog Milivoja Bračuna. Trener Žutih suspenziju je odrađivao nervozno šetajući praznim dijelom zapadne tribine. U sastavu su se od prinova našli Rajko Vidović i Mijo Nađ, dok na raspolaganju nisu bili važni Sivonjić i Kukec. Zagreb je s druge strane bio hendikepiran neigranjem dvojice ključnih protagonista, Kruni Lovreku na popisu ozlijeđenih pridružio se vratar Dragan Stojkić.

Slika 2 od 3.

Domaćin je nešto angažiranije otvorio susret, a do vodstva je došao iz prve prave prilike. Dejan Lovren ubacio je neugodnu nisku loptu u peterac Zagreba, nesigurni Škorić nije uspio otkloniti opasnost, pa je Vidoviću na drugoj vratnici preostalo samo da pogodi praznu mrežu. Iskusnom napadaču trebalo je tek 13 minuta da upiše pogodak u premijernom službenom nastupu za Zaprešićane.

Slika 3 od 4.

Obećavajuća igra s početka nije nastavljena u ostatku poluvremena. Opasnu kontru Gulića pametno zarađenim žutim kartonom zaustavio je Josip Mikulić, dok je Zagreb do svojeg prvog ozbiljnijeg pokušaja stigao iz slobodnog udarca. Senijad Ibričić iz centralne pozicije s dvadesetak metara pucao je snažno, ali i neprecizno. Lopta je prošla nekoliko decimetara od Vranjićevih vrata. Poluvrijeme je zaključeno velikim promašajem Čuture. S desnog krila Pejić je uputio izvrstan centaršut na drugu vratnicu, ali Čutura neometan na rubu peterca ne uspijeva pogoditi gol.

Slika 5 od 6.

Zagreb je bolje otvorio nastavak, nezadovoljstvo Miroslava Blaževića očito se probilo do ušiju igrača. Veliku priliku imali su u 50. minuti. Ibričić je ubacio, a volej Labudovića sa sedam metara odlazi tik uz vratnicu. Nakon što se na sredini terena preigrao Labudović, Inter je mogao iz kontre povećati vodstvo. Cavrić je odlično obavio svoj dio posla, ali Rašić suočen s realizacijom previše oklijeva i na kraju puca slabo uz lijevu vratnicu.

Slika 4 od 5.

U potrazi za izjednačenjem Ćiro se okrenuo jedinom afirmiranom igraču kojeg je imao na klupi - Marku Grgiću i pogodio. Pjesnici su do izjednačenja stigli pomalo bizarnim pogotkom. Grgić centrira s dvadesetak metara, Labudović ne uspjeva zahvatiti loptu na ivici peterca, ona se odbija od trave i završava u golu nespretnog Vranjića - 1:1 u 74. minuti. Do kraja susreta rješenja s Interove klupe nisu uspjela donijeti preokret, dok je nekoliko Zagrebovih kontri zastalo na zadnjem pasu. Najzanimljivije je bilo u 85. minuti, kada je Jonjić pao u dvoboju s Oršulićem. Sudac Šunjić nalazio se u blizini i nije pokazao na bijelu točku.

T-Com 1. HNL, 20. kolo: Inter Zaprešić - Zagreb 1:1 (UŽIVO)