Iličević donio pobjedu Bochumu

Petar Plevnik • nedjelja, 24.09.2006.

U posljednja dva susreta petog kola Bundeslige, Bochum je protiv Arminije iz Bielefelda, zahvaljujući hrvatskom igraču Ivi Iličeviću došao do prve prvenstvene pobjede, dok su Energie i Nürnberg u Cottbusu odigrali bez pobjednika...

Tek u petom kolu igrači novog prvoligaša Bochuma omogućili su svojim navijačima da osjete slast pobjede. Nakon prvih 45 minuta činilo se da neće biti tako. Gosti iz Bielefelda došli su u vodstvo u 11. minuti pogotkom Gabriela, s kojim se rezultatom otišlo na odmor. U drugom dijelu gosti dolaze do preokreta. Najprije Fabio Junior u 58. minuti zabija za 1:1, a sva tri boda domaćinima omogućuje rezervist Ivo Iličević u 73. minuti.

Nürnberg je dugo u Cottbusu bio nadomak sva tri boda, no u završnici susreta domaćini uspijevaju doći do izjednačenja. Franci su idealno otvorili susret, došavši u vodstvo već u 10. minuti preko Mnaria. Gosti su tri boda držali sve do sedam minuta prije kraja kada Baumgart zabija za konačnih 1:1.
Ivica Banović u igru je ušao u 86. minuti, dok je Leon Benko susret odgledao s klupe.

Bundesliga, peto kolo, nedjeljni susreti: Bochum - Arminia Bielefeld 2:1, Energie Cottbus - Nürnberg 1:1