Varteks - Osijek: Kup Uefa nadomak Varaždina

Marko Breljak • subota, 22.04.2006.

Nakon pobjeda nad Hajdukom i Rijekom, Varteks je na domaćem travnjaku svladao i momčad Osijeka, rezultatom 3:0 i sada se sasvim primaknuo osvajanju treće pozicije, koja ih vodi u Kup Uefa.

Obje momčadi krenule su na početku, sukladno najavama, vrlo otvoreno, a nakon udarca glavom Pokrivača, gosti prijete preko Primorca u 9. minuti, no napadač Osijeke nije precizan. Potom slijedi serija prigoda Varteksa, a Jolićev udarac u 11. minuti, nakon dodavanja Posavca, Skender odlično brani. Tri minute kasnije ubacuje Jertec a Jolićev udarac Skender još jednom brani. Jertec u 19. minuti pronalazi i Posavca, no njegov udarac je blokiran. Minutu kasnije Varteks je i poveo.

Slika 1 od 2.

Prekršaj je na tridesetak metara od Skendera izborio Posavec, a slobodni udarac izveo Nikola Šafarić. Bio je to precizan i snažan udarac, a Skender je ostao na krivoj nozi i morao izvaditi loptu iz mreže. Slijedi petnaestak minuta dominacije Varteksa, no Jolić i Šafarić nisu uspjeli povećati prednost.

Kraj poluvremena pripada Osječanima, a najbolju prigodu imali su na kraju prvog dijela, kada je Milas prošao i Koprića, a Pokrivač loptu zaustavlja na crti. U nastavku Osječani prijete iz slobodnog udarca preko Dinjara, a sve nakon 47. minute je u znaku Varteksa.

U središtu pozornosti je bio agilni Ivan Jolić, koji je imao tri, četiri izgledne situacije, koje nije uspio realizirati. Vrlo blizu pogotka bio je i Vladimir Vuk u 74. minuti, no Skender još jednom sjajno brani.

Na samom kraju utakmice, Varteksa preko Novinića i Benka još i podiže prednost na konačnih 3:0. S obzirom na viđeno, to je i zasluženo, a Varteks je nakon ove utakmice došao na korak do Kupa Uefa i trećeg mjesta. Sada im slijedi finale kupa i šesti pokušaj da stignu do velikog trofeja.