NBA: Odlični Giriček i Kukoč, LeBron zaustavio Rileya

Bojan Poturica • nedjelja, 18.12.2005.

Utah Jazzeri upisali su pobjedu na gostovanju kod Milwaukee Bucksa, a odlične partije pružila su dva hrvatska igrača, Gordan Giriček i Toni Kukoč. Pat Riley je pak upoznao LeBrona Jamesa i njegove Cavalierse...

Utah Jazzeri nanijeli su i drugi poraz ove sezone Milwaukee Bucksima. Momčad Jerryja Sloana ovoga je puta igrala na gostovanju te je pobijedila 88:80. Mehmet Okur (14 koševa, 14 skokova, 5 asistencija) i Deron Williams (14 koševa) su odigrali vrlo dobro, a priključio im se i naš Gordan Giriček koji je startao u petorci te je za 33 minute provedene na parketu ubilježio 14 koševa, dva skoka, dvije asistencije i jednu blokadu uz vrlo dobar 7-12 šut igre. "Igrali su žestoko, a mi nismo mečirali sa svojim intenzitetom", rekao je Terry Sttots, trener Bucksa.

Toni Kukoč je također odigrao odličnu utakmicu za Buckse. Za 26 minuta upisao je 13 koševa (šut 4-8), četiri skoka, četiri asistencije, tri ukradene lopte i dvije blokade. Jamal Magloire (14 koševa, 16 skokova) i T.J. Ford (16 koševa, 7 asistencija, 5 skokova) su bili najraspoloženiji kod Bucksa koji su pali na omjer 13-9. Utah je na 11-13.

Miami Heat nije uspio upisati i četvrtu pobjedu od dolaska Pata Rileya na kormilo. Ispriječio im se LeBron James. Naime, James je zabio 41 koš, uključujući i 13 uzastopnih u četvrtoj četvrtini te je impresionirao Rileya koji je prvi put imao Jamesa za protivnika. "Vidimo sam mnoge takve igrače. Kad jednom krene vi ništa ne možete učiniti", rekao je Pat. Donyell Marshall (25 koševa, 13 skokova) je odigrao odlično s klupe, dok je vrlo dobar bio Larry Hughes (20 koševa, 6 asistencija, 5 skokova). Dwayne Wade (33 koša, 7 asistencija) i Alonzo Mourning (14 koševa, 6 skokova, 3 blokade) su vodili Miami.