Rannikko tricama uništio Zagreb

Bruno Blumenschein • nedjelja, 18.12.2005.

U posljednjem susretu 12. kola Goodyear lige Union Olimpija svladala je u Trnskom Zagreb 94:81. Prvo ime susreta bio je Finac u dresu Olimpije Teemu Rannikko koji je susret završio s 38 poena ubacivši 10 trica iz 12 pokušaja. Zagreb se držao do pet minuta prije kraja kada dolazi do pada i Olimpija dolazi do pobjede...

Gosti iz Ljubljane su uspjeli prelomiti utakmicu u sredini posljednje četvrtine kada Yotam Halperin i Jimmy Oliver odvode na nedostižnu prednost za Zagreb od 12 koševa. U tom periodu Zagrebu nije pomogla niti nesportska osobna pogreška mladog Ivana Papca, a završni potpis na pobjedu je stavio odlični Rannikko svojom desetom tricom za 76:87.

Utakmicu je u potpunosti obilježio finski organizator igre Teemu Rannikko sa svojih 38 koševa (10/11 šut za tri poena). Otvorio je susret sa tricom i u početnoj seriji Olimpije od 8:2 ugradio još jedan pogođeni dalekometni šut. Gosti su u prvoj četvrtini uspjevali koristiti premoć pod koševima i najviše preko Hasana Rizvića održavaju laganu prednost.

U drugoj četvrtini tricom Papca, Zagreb dolazi do najveće prednosti od 10 koševa, ali do poluvremena slijedi preokret u režiji Olivera i Rannikka. Ulazak Dževde Alihodžića je označio i početak nešto agresivnije obrane Zagreba kao i bolju kontrolu skoka (uspjeli nadskakati centre Olimpije). Kako je počela utakmica, tako je i završilo prvo poluvrijeme- tricom Rannikka, ali se pretpostavljalo da će drugo poluvrijeme ipak donijeti drugačiju košarku.

Iz svlačionice je najraspoloženiji izašao Dwayne Broyles, koji je sa šest koševa, ali i dobrom igrom u obrani vratio prednost na Zagrebovu stranu. Broyles je pokazao tijekom cijelog susreta kako će biti veliko pojačanja za mladu momčad mrava čim se vrati u pravu formu kako fizički tako i šuterski. Alihodžić i Broyles su držali Zagreb u igri tijekom treće četvrtine, dok u obrani nisu imali pravog čuvara za Jimmya Olivera.

U posljednjoj četvrtini je slijedio već opisani scenarij, a vrijedi istaknuti 15 poena najboljeg strijelca Zagreba, Kennya Taylora. Domaćinu su večeras izostali i Kruno Simon (istegnuće lista noge), kao i važna karika na centarskim pozicijama Ante Tomića (ozljeda zgloba). Olimpija je imala dužu klupu i kvalitetniju obranu u drugom poluvremenu, dok Zagreb nije mogao zadržati kvalitetu šuta iz prvog dijela.