Brazilci svjetski klupski prvaci

Branimir Korać • nedjelja, 18.12.2005.

Predstavnik Južne Amerike Sao Paulo prvak je svijeta. U finalnom susretu Svjetskog klupskog prvenstva Sao Paulo je s minimalnih 1:0 svladao aktualne prvake Europe Liverpool...

67 tisuća gledatelja na tokijskom stadionu svjedočilo je finalnom susretu Svjetskog klupskog prvenstva u Liverpoolu. Prvaci Južne Amerike, brazilski Sao Paulo, uzeo je naslov najboljeg pobjedom u finalu nad europskim prvacimka Liverpoolom 1:0.

Trenutak odluke došao je u 27. minuti kada Mineiro realizira krasan pas Amorosa i postiže jedini pogodak na susreta. Ostatak susreta protječe u apsolutnoj dominaciji Liverpoola koji niže prilike, ali na vratima Sao Paula stajao je odlično raspoloženi Rogerio Ceni koji brani i nemoguće. Najveće prilike za poravnanje imali su Luis Garcia i Gerrard, ali Garcijin udarac glavom šalje loptu u gredu dok Gerrardov udarac brani Rogerio Ceni. O dominaciji Liverpoola dovoljno govori činjenica kako su Englezi izveli 17 kornera, a Sao Paulo niti jedan.

U susretu za treće mjesto Deportivo Saprissa je preokretom u završnici svladao Al Ittihad 3:2. Kostarikanci su poveli pogotkom Alvara Saborija u 13. minuti da bi nekadašnji Interovac Mohammed Kallon i Middlesbroughov igrač na posudbi Joseph-Desire Job preokrenuli u 2:1 za Al Ittihad. U 85. minuti Deportivo poravnava preko Saborija, a konačnih 3:2 postavlja Gomez iz slobodnog udarca u 89. minuti.