Zagreb, utakmica 21.kola košarkaške A-1 lige
Zrinjevac: Šamanić 21(2/2), Pestić 3(1/2), Morić 12, Malić 17(4/7), Swanson 16(3/4), Grabarić, Kasun 1(1/2), Čolak 9(1/2)
Benston: Vujičić 15(1/1), Antić 16(3/6), Meheš 5, Džidić 11(2/2), Planinić 3(1/2), Pešić 16(2/2), Longin 8, Bagarić 18

Postotak šuta: Zrinjevac 31/65(48%), Benston 40/67(60%)
Skokovi: Zrinjevac 25(14+11), Benston 28(21+7)
Asistencije: Zrinjevac 9, Benston 8
Osvojene lopte: Zrinjevac 12, Benston 9
Izgubljene lopte: Zrinjevac 14, Benston 12
Blokade: Zrinjevac 2, Benston 3

Susret gradskih suparnika koji su nakon duge borbe osigurali opstanak u ligi, te svoje ambicije usmjerili prema kvalificiranju za nastup u Kupu Radivoja Koraća zasluženo su u svoju korist riješili gosti iz Dubrave.

Počelo je vrlo izjednačeno, Zrinjevac se pokušavao odvojiti, ali su Benstonaši u nekoliko navrata uspješno stizali zaostatak. U tom ritmu protekla je prva četvrtina utakmice, kada je briljirao najiskusniji domaći košarkaš Marko Šamanić (13 poena), kasnije mu se serijom od četiri koša priključio Morić i razlika je narasla na +11 za Zrinjevac. Tada je nastupilo razdoblje u kojem su i jedni i drugi iskorištavali napade i činilo se kako će u preostale tri minute do poluvremena domaći očuvati sigurnu prednost. Međutim, tada je Šamanić stao, a ostali nisu bili osobito raspoloženi, pa po učinku ujednačeni gosti rade seriju 13-0 i začas smo opet bili na početku. Poluvrijeme je ipak pripalo Zrinjevcu, ali im je ipak ostala glavobolja zbog propusta koji su vratili goste u egal. Drugo poluvrijeme ponudilo je nastavak onog što smo vidjeli neposredno prije odmora, jer su igrači Benstona ponovno imali inicijativu i došli do vodstva. Rezultat se u prvih pet minuta vrtio stalno na 2 do 4 koša prednosti za goste, a tada je dobri Šamanić napravio 4. osobnu pogrešku i navijestio "raspad sistema" domaćih. Propuh koji je nastao pod obručima (Šamanić je ostao u igri i čuvao se pete osobne) Benstonaši su koristili za lako poentiranje, u čemu su se najviše isticali centri Dalibor Bagarić i Mile Pešić(šut iz igre 78%!), ali i odvažni Ivan Vujičić, koji je često išao pod koš i uspješno realizirao polaganja. Domaći su djelovali bezidejno, u obrani slabi, u napadu s puno grešaka, pa njihov zaostatak postupno raste do velikih - 13 na pet minuta do kraja utakmice. Odupirao se tek Rico Swanson, ali to nije bilo dovoljno, pa je postalo jasno da će pobjeda pripasti igračima Benstona.

Dalibor Bagarić je bio prvo ime susreta sa double-double učinkom (18 koševa, 13 skokova), izgleda da su mu koristile pripreme sa "cibosima". Valja uz već spomenute Pešića i Vujičića istaknuti i zapažene role Antića i Džidića. U redovima Zrinjevca najbolji je bio Šamanić, u drugom poluvremenu se razigrao Swanson, u nekoliko se navrata isticao Morić, pred kraj utakmice i Malić, dok je polovični učinak imao Čolak (dobar u napadu, loš u obrani). Sve u svemu, premalo.

IZJAVE TRENERA:
Faruk Kulenović, trener Zrinjevca:
Zaslužena pobjeda Benstona, ali kod moje me momčadi brine da smo se prerano predali, nešto je pokušavao tek Swanson, makar smo mogli stići zaostatak. Razlog poraza leži i u slaboj obrani u drugom poluvremenu, neshvatljivo je da primimo više od 50 poena i toliko neuspješno branimo centre suparnika, koji nisu loši, ali ipak nisam to očekivao.

Davor Šestak, trener Benstona:
Nakon što smo u prošlom kolu pobjedom nad Splitom osigurali opstanak, bili smo rasterećeni. Izračunali smo da ako pobijedimo Zrinjevac i Zagreb možemo doći do petog mjesta, što bi bio izvanredan rezultat, praktički jednak onom iz prošle sezone. To nam je bio dobar motiv za pobjedu i zadovoljan sam kako smo do nje došli.