Varteks Tivar - Moslavina: Kolektivno do pobjede

VARTEKS TIVAR: Lacković 4, Opančar 3, Jagačić 3, Brkinjač 3.5, Žnidarić 3, Radujković - , Belko 4, Rodik 3.5, Malner 4.5, Vujović 4.5.

MOSLAVINA: Lončar 2, Nikšić 3, Čaprić 4, Popović 2.5, Šoštarić 1, Gutrung 2.5, Mesarov 4, Somić 4, Mikuličić 3.5.

STRIJELCI: Malner 9 (4), Belko 6, Lacković 4, Brkinjač 4, Rodik 3, Žnidarić 3, Jagačić 1 za Varteks Tivar Mesarov 9, Čaprić 8, Nikšić 3, Mikuličić 3, Lončar 3, Gutrung 2 za Moslavinu
OBRANE: Vujović 12, Somić 11.
ISKLJUČENJA: Varteks Tivar 12 minuta (Lacković 6, Žnidarić 2, Belko 2, Malner 2), Moslavina 12 minuta ( Popović 4, Lončar 2, Nikšić 2, Šoštarić 2, Mesarov 2)
CRVENI KARTON: Lacković (60), Šoštarić (20)

U posljednjem kolu prve hrvatske rukometne lige sastali su se Varteks Tivar i Moslavina iz Kutine. Oba kluba nalazili su se prije susreta se u grupi klubova koji su očekivali ulazak u "Ligu šest". Za to im je trebala pobjeda u međusobnom dvoboju, te nada u sportski ishod susreta Zameta i Badel Zagreba te Metkovića i Karlovca.

Početni dio utakmice bio je iznimno izjednačen pa smo tako do smo do 20. minute i rezultata 10:10 vidjeli čak deset izjednačenja. Tada se dogodio prelomni trenutak utakmice. Nakon što je nogom spotaknuo jednog igrača Varteksa u gol prigodi, Šoštarić biva opravdano isključen na dvije minute. Mladi igrač Moslavine gubi živce te psuje suca Josića, a ovaj mu pokazuje crveni karton. Tek u 27. minuti domaćini dolaze na 12:10 i to je bilo prvo vodstvo od dva gola razlike za jednu momčad.

Varteks pritišće oslabljene goste, te do kraja poluvremena dolaze do prednosti 15:11. U nastavku domaćini kolektivnom igrom održavaju vodstvo. Gosti iz Kutine nisu uspjeli nadoknaditi izostanak važnog igrača vanjske linije jer se, uz odlične Čaprića i Mesarova, nitko nije priključio najefikasnijem tandemu gostiju.

S druge strane, mlada momčad Varteks Tivara velikom borbenošću i kolektivnom igrom uspjela je doći do vrijedne pobjede. Preostalo im je ostati uz telefone u isčekivanju rezultata iz Metkovića. Vijesti za Varaždince bile su pozitivne i veliki cilj liga za prvaka, tako biva ostvaren. Dakle, Varteks ide u borbu za vrh dok Moslavini preostaje pakao u kvalifikacijama za opstanak.