Cibalia - Zagreb: Križanović iz "slobodnjaka" spasio bod

Antun Grgić • nedjelja, 11.09.2005.

Već u drugoj minuti domaćin ima izglednu šansu, Maroslavac sam na oko deset metara od zagrebovog gola, no puca visoko pokraj gola. Treća minuta i gosti vode. Brza kontra, lopta do Bartolovića koji idealno odlaže loptu natrčalom Mariu Čuturi koji neobranjivo šalje loptu u mrežu gola golmana Kalinića.

Da je Lajtman bio bio malo koncentriraniji u 11. minuti gosti su mogli voditi s 2:0. Na idealno posluženu loptu od rastrčalog Bartolovića dolazi Lajtman i jakim šutom šalje loptu "nebu pod oblake"

Šok za domaćina od kojeg se nisu otrijeznili cijelo prvo poluvrijeme, premda su pokušavali nešto napraviti, ali je sve to izgledalo neučinkovito. Prve ozbiljnije šanse desile su se tek u 29. i 30. minuti kada su Prijić i Pavličić pokušali s oko deset metara ugroziti vratara Markotića, ali je svaki puta šut bio izvan vratnica.

Da osim znanja u sportu treba imati i malo sreće dokaz je zadnja minuta i šut Antuna Andričevića koji je s 25 metara malo iskosa poslao neobranjivi šut u desni gornji kut zagrebovog gola, ali nažalost lopta pogađa satav stative i grede i odlazi u polje. To je bila posljednja šansa domaćina u prvom poluvremenu.

Sve do 71. minute igralo se na sredini terena, mlako, neaktivno uz puno prekršaja i doslovno golmani nisu imali nikakvog posla. Tada Prijić izglednu šansu upropaštava mlakim šutem u zagrebovog golmana. Od tada domaćin kao da se trgao i sve češće napada zagrebov gol. Iz takvih akcija izrodio se i slobodni udarac na 25 metara, malo iskosa, a k lopti je krenuo Križanović. Kratak zalet i preko zida lopta ulazi tamo gdje se spajaju stativa i prečka, 1:1. Erupcija oduševljenja na Cibalijinom stadionu. Ultarsi slave izjednačenje. Do kraja utakmice domaćin pokušava doći do sva tri boda, a Zagrepčani se uspješno brane predvođeni kapetanom Brnasom koji je uspješno komandirao svojom obranom.