Jadranski derbi "bilima", Dinamu bod u Velikoj

Ivan Varat, Davor Sajko, Tomislav Pacak, Dario Dodić • ponedjeljak, 04.10.2004.

U susretima 10. kola 1. HNL, Varteks je došao do pobjede protiv "pjesnika" u Kranjčevićevoj, vodeći Inter remizirao je u Puli, kao i Osijek u Čakovcu s Međimurjem. Jadranski derbi Hajduk riješio u svoju korist, a danas je Dinamo u Velikoj odigrao neriješeno protiv Kamena...

Nakon nepotpuno odigranog 10. kola 1. HNL Ožujsko u poretku nije došlo do promjene. Zaprešički Inter je u Puli imao vodstvo koje nisu uspjeli zadržati pa se iz Pule vodeći na tablici vraća s jednim bodom. Strijelac vodećeg pogotka bio je Luka Modrić u 38. minuti, da bi domaći sastav poravnao šest minuta kasnije. Stošić je minutu prije kraja prvog dijela iskoristio ubačenu loptu Jerneića te poravnao rezultat koji se do kraja više nije mijenjao.

U Kranjčevićevoj Zagrebaši su poraženi od "krojača" koji pobjedu mogu zahvaliti pogotku Nedima Halilovića u 30. minuti susreta. Bili su "pjesnici" u prilici doći u vodstvo već u samom početku susreta, no Đalović pogađa vratnicu. U nastavku prilika je bilo na obje strane, ali do promjene rezultat nije došlo te Varteks zasluženo nosi tri boda u Varaždin.

Slika 1 od 1.

Osječani i Čakovčani su podjelili bodove u Čakovcu sa po dva pogotka u obje mreže. U oba su navrata Osječani imali vodstvo te je dvostruki strijelac bio Mikulić i to oba puta s bijele točke (36., 55.). Strijelci za Međimurce bili su Žuljević (48.) i Čordaš (71.).

U Koprivnici u ne pretjerano zanimljivoj utakmici domaći je Slaven došao do sva tri boda. Pogodak odluke djelo je Karabatića u 56. minuti nakon što je u kaznenom prostoru nadvisio sve i poslao loptu iza leđa zadarskog vratara Rogića.

U Splitu u posljednjem subotnjem susretu, Hajduku je u svoju korist odlučio jadranski derbi. Igrač odluke je bio toliko osporavani Urugvajac Roberto Pablo Munhoz koji je mrežu Riječana načeo u 16. minuti prekrasnim pogotkom iz voleja. Prijetio je Urugvajac u još nekoliko navrata, ali strijelac za konačnih 2:0 bio je Frane Ćaćić u 70. minuti s bijele točke, nakon što je u kaznenom prostoru bio srušen - Munhoz.

Odigran je i posljednji susret 10. kola 1. HNL "Ožujsko". Unatoč velikim očekivanjima od gostovanja u Velikoj, Dinamo je došao samo do boda protiv Kamen Ingrada. Nenad Gračan ipak nije pronašao ključ do pobjede protiv svojeg bivšeg kluba.

Iako je Kamen respektabilna momčad, remi u Velikoj još je jedan neuspjeh za "modre" koji nikako ne uspijevaju povezati nekoliko sigurnijih nastupa. Nakon deset kola Dinamo ima tri pobjede, te zauzima šestu poziciju na ljestvici, s osam bodova zaostatka za Interom u kojem igraju nogometaši koje je Dinamo odbacio.