Slaven Belupo - Zadar: Karabatić donio bodove

Stoper Jurica Karabatić bio je junak subotnje pobjede Slavena Belupa nad mladom i borbenom momčadi Zadra. Za minimalnih 1:0 pogodio je glavom u 56. minuti, nakon kornera kojeg je izveo Dalibor Višković. Slaven Belupo i Zadar nisu prikazali nogomet za pamćenje, bila je to teška bitka u kojoj je domaćin stalno dominirao, ali je uspio stvoriti tek dvije izgledne prilike, a gosti niti jednu. Bilo je obećavajućih situacija pred oba gola, ali sve su to bile samo poluprilike.

Najbolju šansu u prvom dijelu Farmaceuti su imali u 11. minuti, Karabogdan je ubacio s desne strane, Ferenčina je glavom tukao iz blizine, no vratar Zadra Rogić je uhvatio tu loptu. U 20. minuti Dodik iz blizine prebacuje vrata, a udarac Karabogdana u 38. minuti zaustavio je Rogić.

Pogodak je stigao iz prekida, Karabatić je u 56. minuti nadvisio obranu gostiju i neobranjivo pogodio mrežu. U 71. minuti dogodila se sporna situacija - Vukojevića je u šesnaestercu srušio Rogić, ali sudac nije vidio prekršaj, već simuliranje mladog reprezentativca Slavena Belupa.

Sretna i spretna, ali i potpuno zaslužena pobjeda Slavena Belupa, peta u posljednjih šest utakmica. Zbog tri žuta kartona susret s Dinamom propustit će Farmaceuti Jurić i Vukojević.