Gospić ističe kandidaturu za naslov

Branimir Korać • ponedjeljak, 17.02.2003.

Igrano je i drugo kolo Lige za prvaka i Play-outa u Dorina ligi košarkašica.

U tzv. Play-offu Šibenčanke su došle do druge pobjede. U svojoj dvorani na Baldekinu ugostile su Croatiu i slavile teže no što se očekivalo 88-81. Nakon tri četvrtine Šibenčanke su vodile 68-50 i očekivala se katastrofa gošći, ali u posljednjoj četvrtini dolazi do pada u igri domaćih košarkašica što gošće koriste da se rezultatski približe i ublaže visoki poraz. Ponovo najefikasnije u sastavu Šibenika bile su Žana Lelas i Korana Zanze s po 24 poena, dok su kod gošći najefikasnije bile Klein-Šumanovac (19 poena), Šapina (18 poena) i Dodić (17 poena).

Prve favoritkinje za naslov i ove godine su košarkašice Gospića. One su u ovom kolu gostovale u Zagrebu kod Montmontaže i došle do lake pobjede 64-93. Od samog početka bilo je jasno da su Gospićanke kvalitetniji i bolji protivnik i bilo je samo pitanje s kolikom će razlikom slaviti u ovom susretu. Najraspoloženije u gostujućoj ekipi bile su Bogoje s 25 poena te Mrnzevska s 21 poenom. U domaćem sastavu usamljena Emilija Podrug (23 poen) nije mogla sama protiv raspoloženih gošći koje su ponovo nastupile bez dvije ponajbolje košarkašice Mirjane Tabak i Jasenke Marohnić.

Dvije ekipe koje su igrale u prvom dijelu Dorina lige sastale su se već u drugom kolu doigravanja za prvaka. Mursa je u Osijeku ugostila Ragusu i slavila 83-75. Najzaslužnija za pobjedu Osječanki svakako je ujedno i najbolja njihova košarkašica Mažar koja je postigla 29 poena. Kod gošći najefikasnija Komadina s 23 poena.

U ligi za opstanak igrana su dva susreta, a pobjede su ostvarili Medveščak i Salona. Medveščak je u Zagrebu ugostio Jabuku i slavio 56-50, dok je Salona na svom parketu slavila protiv Požege 69-67.