U San Marinu lako do pobjede i gol-razlike

Davor Sajko • srijeda, 05.09.2001.

Jozićevi izabranici su bez većih poteškoća došli do očekivane pobjede u San Marinu. Tijekom cijelog susreta na terenu je igrala samo jedna reprezentacije i to ona Hrvatska, a reprezentativci San Marina bili su tek statisti. Početni pritisak donosio je priliku za prilikom, ali pogotka nije bilo do 40. minute kad je mrežu Gasperonija načeo Niko Kovač. U nastavku mu se pridružio Prosinečki pogotkom iz jedanaesterca, dok je do kraja susreta Soldo povećao na 3:0, a u posljednjoj minuti susreta "Žuti" je još jednom savladao domaćeg vratara. Nisu naši reprezentativci imali problema s amaterskom reprezenatcijom San Marina u kojoj igra tek jedan profesionalac, Selva, koji se našao u jedinoj prilici domaćina u posljednjoj minuti susreta. Tako će odluka o pobjedniku skupine pasti 6. listopada kada će u Zagrebu igrati Hrvatska i Belgija.