SuperSport HNL, 32. kolo, 28.04.2024, 17:00 h, Gradski stadion Velika Gorica
Suci: Fran Jović (Zagreb), Hrvoje Radić (Split), Anto Marić (Zagreb), Ante Jurić (Split)
Gorica
0:3(0:1) Osijek
Ramon Mierez 45'+1', 52', 80'
Osijek

[VIDEO] Raspucani Mierez s tri pogotka torpedirao Goričane, važna pobjeda Osijeka

Branimir Korać • nedjelja, 28.04.2024.

U prvom nedjeljnom susretu SuperSport HNL-a Gorica je upisala domaći poraz od Osijeka. Ramon Mierez bio je raspoložen i odveo je goste do pobjede 3:0 postigavši sva tri gola...

Osijek je odradio posao protiv Gorice i upisao je očekivanu pobjedu. Goričani su poraženi s uvjerljivih 3:0 u susretu u kojem je Osijek i bio bolji protivnik. Imali su i domaćini nekoliko prilika, ali Osijek je bio znatno bolji.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Već u trećoj minuti Osijek je imao veliku priliku za vodstvo, Vedran Jugović dobio je loptu u 16 metara, dobro je pucao, ali Banić je sjajno obranio.

Sjajne prilike imao je i Anton Matković koji je u dvije situacije mogao dovesti Osijek do vodstva.

Gosti su poveli na samom kraju prvog dijela. Ubačena lopta u 16 metara, Goričin Matković nije je uspio očistiti, ona dolazi do Miereza koji s desetak metara zabija za vodstvo.

U drugom dijelu vrlo je brzo stigao i drugi pogodak Miereza i Osječana. U 52. minuti Jurišić je ubacio s lijeve strane, a Mierez je podmetnuo glavu i zakucao loptu u mrežu za 2:0.

Goričani su najbolju priliku imali u 74. minuti, pucao je Pršir s 18 metara, Kolić je kasno vidio loptu, ali je uspio odbiti, ona je krenula prema mreži, ali vratar Osijeka iz drugog pokušaja odbija s gol linije.

Ubrzo dolazi i treći pogodak. Hat-trick Ramona Miereza stigao je u 80. minuti, Bukvić je bio s loptom u 16 metara i nesebično je dao za Miereza koji lakoćom zabija.

Do kraja susreta i Gržan je zatresao gredu, no ostalo je 3:0, Osječanima sasvim dovoljno za zadovoljstvo.