Split zaključio posao u Dubrovniku i prošao u polufinale

Petar Jenjić • nedjelja, 05.05.2024.

Do druge pobjede i prolaska u polufinale hrvatskog prvenstva stigao je Split koji je došao do pobjede u gostima kod Dubrovnika. Završilo je 74:82...

Košarkaši Splita drugi su polufinalisti prvenstva Hrvatske. U drugoj četvrtfinalnoj utakmici protiv Dubrovnika upisali su pobjedu 74:82 i izborili mjesto među četiri.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Split je nakon prvog poluvremena imao vodstvo od 16 razlike (27:43), a domaćin je do kraja treće četvrtine smanjio na deset koševa minusa, bilo je 50:60.

Početkom posljednje četvrtine Dubrovnik se vraća u egal i lijepom serijom dolazi do poravnanja na 65:65. Međutim, uslijedila je serija Žutih od 10:1 kojom su prelomili dvoboj.

Najbolji je kod Splita bio Shannon Shorter sa 17 koševa i sedam skokova, Lewis Sullivan dodao je 14 poena i osam skokova, a Mate Kalajžić 13 poena i pet dodavanja.

Prvo ime Dubrovnika bio je Filip Vujičić s 28 koševa i 11 skokova, Petar Dubelj dodao je 17 poena, šest skokova i osam asistencija.