SuperSport HMNL, doigravanje, finale, 03.05.2024, 20:15 h
Futsal Dinamo 6:4 Olmissum

Spektakl se najavljivao, spektakl se i dogodio: Futsal Dinamo u sjajnoj utakmici svladao Olmissum

Branimir Korać • subota, 04.05.2024.

Počela je finalna serija doigravanja u SuperSport HMNL, a već prva utakmica donijela je dramu, vrlo kvalitetan futsal i neizvjesnost do posljednjih sekundi...

Futsal Dinamo poveo je u finalnoj seriji SuperSport HMNL-a protiv Olmissuma s 1-0 u seriji. Fantastična atmosfera u Dvojci i jednako tako fantastična utakmica s dramom dostojnom finala hrvatskog prvenstva.

Igraj na utakmice SuperSport HMNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prava taktička bitka vodila se punih 25 minuta, teško se dolazilo do prilika, obrane su bile postavljene jako dobro i šahovsko nadmudrivanje mogao je prekinuti tek pogodak.

I jest, u 27. minuti Olmissum je poveo kada je Jeremy Bukovec iskoristio pogrešku Dinamove obrane, dobio loptu na šest metra i iz okreta odmah pogodio za vodstvo.

Naravno da se nakon toga pojačao pritisak Futsal Dinama koji je urodio plodom u 33. minuti. Prvo je Zonjić izjednačio, a zatim iz deseterca Tihomir Novak pogodio za preokret.

Međutim nema opuštanja kada je na suprotnoj strani Antonio Sekulić koji dvije minute prije kraja vrlo teškim udarcem pogađa za 2:2.

Činilo se da susret ide u produžetak, ali onda je uslijedila ludnica u posljednjih 15 sekundi. 14 sekundi prije kraja Kristian Čekol zabija za 3:2 u totalnu ludnicu na tribinama. I dok je još trajalo slavlje domaćih navijača, uslijedio je hladan tuš, pet sekundi prije kraja Duje Kustura ostaje sam na drugoj vratnici i pogađa praznu mrežu.

Ipak se otišlo u produžetke gdje se Futsal Dinamo konsolidirao i odnio pobjedu. Probudio se Luka Perić koji u dodatnih deset minuta postiže hat-trick, na drugoj strani jednom je bio precizan Sekulić i završilo je 6:4.

Futsal Dinamo dolazi do vodstva u seriji, ali nimalo lako izborenog. Pokazao je i ovaj dvoboj kako nas očekuje fantastična serija u kojoj ne može biti loše utakmice.