Liga prvaka, nokaut faza, Polufinale - prve utakmice, 30.04.2024, 21:00 h, Allianz Arena
Suci: Clement Turpin, Nicolas Danos, Benjamin Pages (Francuska); 4. sudac: Sandro Schärer (Švicarska)
Real Madrid

Odluka u Madridu: Bayern i Real Madrid remizirali u prvom polufinalnom dvoboju Lige prvaka

Mihaela Bradovski • utorak, 30.04.2024.

Odličnu utakmicu odigrali su Bayern i Real Madrid. U prvom dvoboju polufinala Lige prvaka pobjednika nije bilo, završilo je 2:2 i odluka o putniku u finale past će u Madridu...

Rafael Guerreiro
46'
7
Serge Gnabry
80'
19
Alphonso Davies
86'

Eduardo Camavinga
65'
10
Luka Modrić
76'
21
Brahim Diaz
76'
19
Joselu
86'
Carlo Ancelotti

Real Madrid napustio je München s ishodom kojem se i nadao, remizirao je protiv Bayerna 2:2 i ima pozitivan rezultat uoči uzvrata na svom travnjaku u Madridu.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Real je jako loše otvorio utakmicu i Bayern je već u prvoj minuti iskoristio očajnu reakciju obrane gostiju te došao u sjajnu priliku, ali udarac Sanea odlično je obranio Lunin.

Trebalo je gostima 20-ak minuta da uspostave ravnotežu, a u 24. minuti čak su i poveli.

Toni Kroos fantastično je proigrao Viniciusa Juniora koji dolazi sam pred Neuera i lakoćom zabija.

Bayern je pokušao do odmora doći do pogotka, ali nije uspio.

U nastavku susreta prvi je zaprijetio Real Madrid preko Kroosa, nije iskoristio odličnu situaciju i ubrzo je stigla kazna.

U 53. minuti Sane je dobio loptu na desnoj strane, krasno je prošao u sredinu, prevario Rüdigera i nakon toga zabio za 1:1.

Slavlje se još nije stišao, a nova situacija u 16 metara gostiju. Lucas Vazquez srušio je Musialu i dosuđen je kazneni udarac koji Harry Kane pretvara u pogodak.

Imao je Bayern još ponešto prilika za pogodak, posebno nakon prekida, ali nije zabio.

Zato Real u 83. minuti dolazi do kaznenog udarca, Min nepotrebno ruši Rodryga, a Vinicius poravnava na 2:2.

Promjena do kraja nije bilo i ostaje sve otvoreno uoči uzvrata u Madridu.