Prpić: 'Svakoj utakmici pristupamo isto, postavit ćemo se hajdučki i idemo po tri boda'

Mario Borko • srijeda, 24.04.2024.

Mladi branič Hajduka, koji u posljednje vrijeme dobiva sve više prilika, otkrio je kako teku pripreme za utakmicu protiv Rudeša koja je na rasporedu u subotu…

Iako su mnogi ove sezone Hajduk označavali kao glavnog favorita za naslov prvaka, u završnici prvenstva Splićani više nemaju rezultatski imperativ. Bijeli nakon rezultatskog kraha i odlaska čelnih ljudi imaju gotovo četvrtinu prvenstva koja može poslužiti kao priprema za iduću sezonu. Ključno je razvijati mlade igrače, a jedan od onih koji dobiva sve više prilika je Dominik Prpić.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Mladi branič je prvi dio sezone proveo na posudbi u slovenskom prvoligašu Radomlju, tamo je bio standardan, a na zimu je vraćen u Split. Zbog brojnih ozljeda bačen je u vatru u trenutku kada se lomila sezona, a sada ima priliku razvijati se bez prevelikog pritiska. U posljednje dvije utakmice odigrao je svih 90 minuta.

“Rekuperirali smo se od prošle utakmice. Pripreme teku kao i za svaku drugu utakmicu, svakoj pristupamo isto. Imamo još nekoliko dana za pripremu i idemo po nova tri boda. Sigurno da mi to što sam startao dvije utakmice za redom daje dodatnu sigurnost. S više utakmica u nogama dolaze neki automatizmi, ovo mi ide na ruku i nadam se da ću do kraja sezone biti na željenoj razini“, rekao je Prpić.

Hajduk u subotu od 19:10 na praznom Poljudu dočekuje Rudeš. Nakon četiri derbija i teškog gostovanja u Koprivnici, Bijele očekuje drugačija utakmica u kojoj će imati ogroman posjed lopte. Svjestan je toga i mladi branič, koji je karijeru započeo u NK Zagrebu:

“Čeka nas utakmica u kojoj ćemo većinu vremena napadati. Ja volim imati loptu u svojim nogama, volim pokretati napad, ali vidjet ćemo kako će biti za vikend. Idemo se postaviti hajdučki i po nova tri boda.“