Sassuolo 1:0 Fiorentina
Fiorentina

Erlić bolji od Brekala, Sassuolo skinuo još jedan skalp

Petar Jenjić • subota, 06.01.2024.

U posljednjem subotnjem ogledu 19. kola talijanske Serie A, nogometaši Sassuola stigli su do pobjede na domaćem terenu. Protivnik je bila četvrtoplasirana Fiorentina...

Sassuolo je najlošija ekipa u Serie A kada gledamo prethodnih pet prvenstvenih utakmica, ali danas se svojim navijačima za to iskupila. I to na najbolji mogući način.

Igraj na Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon što je svladala Juventus i Inter ranije u toku sezone, danas je pala još jedna ekipa iz gornjeg dijela ljestvice. Četvrtoplasirana Fiorentine potpisala je kapitulaciju po prvi puta od 13. kola, a domaćin je slavio s 1:0.

Domaćin je poveo nakon devet minuta igre, Marcus Pedersen je proigrao Andreu Pinamontija koji šalje loptu u daljnji donji kut. Bio je to ujedno i rezultat nakon prvih 45 minuta.

Činilo se da je Sassuolo podebljao vodstvo u 48. minuti preko Kristiana Thorstvedta, ali poništen je zbog zaleđa Matheusa Henriquea koji je ometao vratara iz nedozvoljene pozicije.

Fiorentina je mogla poravnati u 64. minuti iz kaznenog udarca, ali Andrea Consigli obranio je pokušaj Giacoma Bonaventure. Tri minute kasnije Violama je poništen i pogodak Lucasa Martinezaq Quarte zbog zaleđa.

Do kraja se rezultat nije mijenjao. Martin Erlić odigrao je svih 90 minuta za domaće, dok je Josip Brekalo za Fiorentinu igrao do 74. minute.