Zvonarek s Bayernom stiže u goste Kramarićevom Hoffenheimu

Petar Jenjić • subota, 18.05.2024.

Nogometaši Hoffenheima i Bayerna danas igraju zadnje kolo Bundeslige. Domaćin želi potvrditi povratak u europska natjecanja, a Bayern drugo mjesto na ljestvici...

Danas se igra posljednje, 34. kolo njemačke Bundeslige, a svih devet utakmica igrat će se u terminu od 15:30 sati. Dio poretka već je poznat i uoči zadnjih 90 minuta, a dio se tek treba odlučiti. Jedna od onih u kojoj se nešto odlučuje jest dvoboj Hoffenheima i Bayerna koji će suditi Marco Fritz.

Igraj na Hoffenheim - Bayern na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Još od sezone 2011./12. Bayern ostaje bez trofeja, a to ujedno znači i kraj Thomasa Tuchela na klupi momčadi. Dvojbe oko potencijalnog ostanka otklonio je sam trener na svojoj posljednjoj konferenciji za novinare uoči zadnjeg kola Bundeslige. Već u veljači uprava kluba odlučila je da mora otići i nikakav preokret u međuvremenu nije se dogodio.

Bavarci su trenutno na drugom mjestu sa 72 boda, dva više od Stuttgarta koji danas igra kod kuće protiv Borussije Mönchengladbach. Pobjeda im treba za potvrdu te druge pozicije kojom se ipak moraju zadovoljiti s obzirom na sjajnu sezonu Bayer Leverkusena.

Proteklog vikenda Bayern je u ponešto izmijenjenom sastavu slavio protiv Wolfsburga na Allianz Areni, a u svom debiju u početnoj posatvi, već nakon nešto više od tri minute igre, prvi pogodak postigao je Lovro Zvonarek. Pobjedu protiv Vukova potvrdio je Leon Goretzka devet minuta kasnije za prvo slavlje nakon 27. travnja i utakmice protiv Eintrachta (5:1).

S druge strane, Hoffenheim je proteklog vikenda "isprašio" Darmtstadt pobjedom od 0:6, a dvije asistencije upisao je Andrej Kramarić. S obzirom na to da su prošle sezone izbjegli doigravanje za ostanak za samo tri boda, ova je bila itekako zadovoljavajuća za sve poklonike kluba.

Hoffenheim je trenutno na sedmom mjestu s 43 boda, jednim više od osmoplasiranog Freiburga koji danas gostuje kod Union Berlina. Jasno, današnjom pobjedom osigurao bi svoje mjesto u Europi sljedeće sezone što je zaista velik uspjeh i povratak na veću pozornicu prvi put od sezone 2019./20.

Veći broj prvotimaca neće biti u kadru Bayerna. Harry Kane se ozlijedio još u Madridu, dok će se Kingsley Coman pokušati vratiti uoči Europskog prvenstva. Rapha Guerreiro, Kim Minjae i Serge Gnabry isto su ozlijeđeni, Leroy Sane i Jamal Musiala isto neće biti u kadru, gripu ima Eric Maxim Choupo-Moting, dok Sache Boeyja nema zbog privatnih razloga.

Situacija u momčadi Hoffenheima nije tako dramatična. Utakmicu će preskočiti: Stanley Nsoki, Dennis Geiger i Mergim Berisha, dok je pod znakom pitanja Wout Weghorst koji je bio van kadra počekom tjedna zbog obiteljskih razloga, ali bi vrlo vjerojatno trebao zaigrati.

Što su rekli

Pellegrino Matarazzo, trener Hoffenheima: "Ne znamo tko će Bayernu biti na terenu, ali očekujemo da će biti nešto slično kao protiv Wolfsburga. Bez obzira na to, bit će kvalitete na terenu jer i oni imaju određeni ulog. Moramo vjerovati da možemo pobijediti, ali očekujemo jakog protivnika. Pobjeda u Darmstadtu otvorila je vrata za nas, čak i ako to sve nemamo u svojim rukama, ali pobjedom osiguravamo sedmo mjesto i imamo šanse za više."

Thomas Tuchel, trener Bayerna: "Jasno je da sezona bez trofeja nije zadovoljavajuća. Loše odigran kup, drugi smo u Bundesligi i još se borimo za to mjesto. Naši osvojeni bodovi bili bi dovoljni za tituu u devet od zadnjih 11 sezona. S obzirom na sve, s obzirom na ozljede i to da Bayer Leverkusen nije izgubio, bodovni konto je u redu. Liga prvaka je bila savršena do 87. minute u Madridu. Nećemo se nikada suzdržati od odgovornosti, ali ovih 15 mjeseci moramo ostaviti iza sebe s visoko podignutim glavama."

Mjesto, vrijeme, suci

PreZero Arena, Sinsheim, 15:30

Sudac: Marco Fritz

Nedostaju

Hoffenheim: Nsoki, Geiger, Berisha (ozljede), Weghorst (pod upitnikom)

Bayern: Kane, Choupo-Moting, Musiala, Sane, Kim, Coman, Guerreiro, Gnabry (ozljeda), Boey (privatni razlozi)

Zadnji susret

Bayern je u utakmici 17. kola, odigranoj početkom ove godine, slavio na domaćem terenu s 3:0.

Prognoza

Bavarci i dalje igraju za drugo mjesto, ali s obzirom na veći broj izostanaka, ne bi nas iznenadila današnja pobjeda domaćina.